Reumatoidalne zapalenie stawów – znajdź przyczynę problemu

Duża ilość ludzi codziennie żyje z bólem stawów. Pracują, robią zakupy i funkcjonują jak każdy inny odczuwając ból, do którego się przyzwyczaili. Ale czy muszą? Jeżeli odczuwasz ból stawów, rano drętwieją ci dłonie, a same stawy często są obrzęknięte może to oznaczać, że cierpisz na jedną z częstych chorób reumatycznych – reumatoidalne zapalenie stawów.

Reumatoidalne zapalenie stawów to choroba autoimmunologiczna, przewlekła i zapalna, która atakuje nasze stawy. Znana jest także pod nazwą gościec lub po prostu jak skrót pełnej nazwy, czyli RZS. Podstawowym objawem jest oczywiście ból stawów, którego w żadnym wypadku nie można ignorować, a tym bardziej przyzwyczajać się do niego. Dlaczego? Otóż RZS może powodować całkowite zniszczenie stawów, a to oznacza częściową lub nawet całkowitą niesprawność jak również uszkodzenia narządów.

Test Obciążeń Organizmu może pomóc w diagnostyce reumatyzmu, wskazując ci jakie są jego przyczyny i co dalej z tym robić. Wczesne wykrycie reumatyzmu jest w stanie go zahamować zakładając, ze zastosujemy odpowiednią terapię i kurację. To pozwoli nam normalnie funkcjonować i nie odczuwać codziennego bólu, związanego ze stawami.

Jak zauważyć reumatyzm i RZS?

Nie jest to trudne, gdyż podstawowym symptomem tych dolegliwości jest oczywiście straszny ból stawów. Reumatoidalne zapalenie stawów objawia się także poprzez symptomy, jakie można błędnie przypisać innej chorobie. A więc są to takie dolegliwości, jak stany podgorączkowe oraz związane z nimi nadmierne pocenie się (co w skrajnych przypadkach może doprowadzić do grzybicy czy pokrzywki) czy też uczucie “rozbicia”. Do objawów przy stawach zaliczamy ich obrzęk jak i drętwienie – najczęściej rano po przebudzeniu. Objawy te występują przeważnie symetrycznie, co znaczy, że jeżeli boli nas staw jednego kciuka to zazwyczaj po kilku dniach dołączy staw kciuka z drugiej dłoni. RZS prowadzi także do zaniku mięśni, czemu towarzyszy ból oraz uszkodzenia. W takim wypadku palce zaczynają się nam wykrzywiać, a rankiem często po prostu sztywnieją.

Czym spowodowane jest RZS i reumatyzm?

Stawy podczas “dziennego użytkowania” wciąż się o siebie ocierają. Gdyby nie fakt, że posiadają naturalny smar jakim jest maź stawowa, wydzielana przez błonę stawową, sprawiało by to niesamowity ból. I tu leży właśnie problem reumatyzmu i RZS. W takich stanach występuje niedobór czy nawet brak tego smaru. W stawach istnieje również gładka i sprężysta chrząstka, której zadaniem jest osłanianie stykających się ze sobą kości. W zdrowych stawach działa niczym samochodowy amortyzator i podczas ruchu czy wstrząsów zapobiega mikro urazom oraz ścieraniu się kości, co w innym wypadku powodowałoby ból.

Przyczyną bólu, reumatyzmu oraz RZS jest właśnie niedobór, a nawet całkowity brak mazi stawowej. Powodem takie stanu są reakcje autoimmunologiczne układu odpornościowego, w których system immunologiczny funkcjonuje nieprawidłowo i kieruje przeciwciała przeciwko własnym tkankom. W przypadku reumatyzmu są to stawy. W błonie maziowej zaczyna powstawać stan zapalny co sprawia, że ta produkuje coraz mniejszą ilość mazi, co zwiększa tarcie pomiędzy kośćmi w stawach. Dodatkowo takie zapalenie potrafi doprowadzić do zaniku chrząstki stawowej lub jej nadżerki. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć chorobę autoimmunologiczną i pomóc ci z twoimi stawami.


—> Więcej opinii o Teście Obciążeń na www.revitum.pl

Hamowanie reumatyzmu – Test Obciążeń Organizmu

Reakcje autoimmunologiczne organizmu to nic innego jak obciążenia. Obciążenia to przyczyny chorób i dolegliwości, jakie atakują nasz organizm. Często zmagamy się z nimi poprzez skupianie się na złagodzeniu objawów i popełniamy tym samym błąd. Skuteczna walka z chorobami jest możliwa tylko poprzez eliminowania przyczyn, czyli obciążeń. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie odnaleźć obciążenia jakie się w tobie kryją, a jest ich wiele od pasożytów, poprzez reakcje autoimmunologiczne, a na brakach witamin i minerałów kończąc.

Gdzie otrzymasz pomoc?

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest  ”Trwała Witalność i Zdrowie”. 

W REVITUM Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób. Wykonaj Test Obciążeń!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>