Czy wiesz, że nadmierna senność może być objawem cukrzyczy albo niedoczynności tarczycy?

Niedoczynność tarczycy, cukrzyca, zaburzenia tętnicze, anemia, depresja – jeśli w ciągu dnia dopada cię senność, możesz cierpieć na jedną z tych chorób. Czasami nadmierna senność może być także chorobą samą w sobie. To tzw. hipersomnia – jedno z głównych zaburzeń snu, z którym mamy do czynienia, gdy nocny sen (wciąż wydłużany) nie daje zrelaksowania i wypoczynku, a napady senności występują kilka razy w ciągu dnia i ograniczają naszą normalną aktywność.

Według Międzynarodowej Klasyfikacji Zaburzeń Snu, hipersomnię rozpoznaje się po trzech miesiącach trwania kłopotów z nadmierną sennością. Wydaje się jednak, że z problemem należałoby się zgłosić do specjalisty wcześniej, nawet po miesiącu trwania dolegliwości. Hipersomnia może być związana z przyczynami fizjologicznymi, przyjmowanymi lekami bądź po prostu niedoborem snu. Szczególnym zaburzeniem snu, w przebiegu którego występuje nadmierna senność jest narkolepsja, czyli niekontrolowane napadu snu w ciągu dnia. Charakterystyczna dla nich jest nagła utrata napięcia mięśniowego (katapleksja).”

senność

Nadmierna senność- mylące objawy

Zdrowy organizm śpi około ośmiu godzin na dobę. Nie jest to oczywiście regułą, bo jednym z nas potrzeba nieco więcej czasu, a inni wysypiają się szybciej. Jeśli chodzi o długość snu, na pewno nie bez znaczenia jest stan i kondycja organizmu, choć dłuższe spanie nie regeneruje nas lepiej. Można uznać, że nadmierna senność jest czymś „normalnym”, gdy związana jest z przepracowaniem lub zdrowieniem po długotrwałej chorobie. W innych przypadkach bywa ostrzeżeniem, że z organizmem coś się dzieje.

Objawy nadmiernej senności:

  • senność w ciągu dnia
  • trudności ze wstaniem z łóżka rano
  • senność w pracy
  • natychmiastowa drzemka po powrocie z pracy

Jeśli zauważyłeś tego typu objawy powinieneś zacząć obserwować swój organizm. Lepiej wiedzieć, kiedy jest to normalne, a kiedy powinno budzić niepokój. Dlatego wykonaj Test Obciążeń, który pomoże znaleźć prawdziwe przyczyny dolegliwości związanych ze snem.

Magdalena z Łodzi, 36 lat

„Może mój problem nie zagrażał życiu, ale skutecznie mi je komplikował. Od pewnego czasu odczuwałam potrzebę snu w ciągu dnia, mimo że sypiam od 8 do 9 godzin w nocy. Są dni, kiedy chciałam spać non stop. Nie brałam żadnych leków, ale faktem jest, że mało się ruszałam. Pracuję 8 godzin przy komputerze w domu i czasami w ogóle w ciągu dnia z niego nie wychodzę. Problem nadmierności snu na tyle mnie zmęczył, że w końcu wybrałam się do specjalisty, który zalecił mi aktywność fizyczną. Niestety więcej ruchu i ćwiczeń nie pomogło ani trochę. Wciąż nie wiedziałam jaka jest prawdziwa przyczyna mojej ciągłej senności. Wreszcie koleżanka, która miała podobny problem, doradziła mi bym poszła na test określający kompleksowo stan organizmu. Ponadto test jest w stanie określić prawdziwe przyczyny pojawiającej się senności. Dzięki temu poznałam źródło mojego problemu oraz dostałam indywidualną kurację zaradczą”

Specjalista radzi

”Nadmierna senność inaczej bywa określana jako hipersomnia. Wydaje się, że problemy ze snem, poczucie zmęczenia i senności to domena XXI wieku. Presja czasu, ciągły stres, brak chwili na relaks i odpoczynek sprzyjają nadmiernej senności. Pełno wśród nas ludzi niewyspanych, zmęczonych, zestresowanych i sfrustrowanych. Bywa, że senność to pierwszy objaw poważnej choroby. Nie lekceważ tego problemu i wykonaj Test Obciążeń Organizmu,który dokładnie określi stan zdrowia i pomoże znaleźć prawdziwe przyczyny dolegliwości.”- specjalista Revitum, Weronika Łapińska.

Znajdź przyczyny nadmiernej senności

Czujesz zmęczenie, nawet po nocy dobrego snu? Nie potrafisz w czasie wolnym obejrzeć filmu do końca, gdyż zasypiasz na kanapie? Teraz jest sposób by dowiedzieć się co jest tego przyczyną. Wykonaj Test Obciążeń, który wskaże w jakiej kondycji jest Twój organizm, układ odpornościowy i narządy. Jego możliwości diagnostyczne umożliwiają sprawdzenie, jakie obciążenia organizmu wpływają negatywnie na nasze samopoczucie i dlaczego wciąż jesteśmy senni. Co więcej, w trakcie jednego Testu Obciążeń Organizmu, który trwa ok. 45 minut, jeżeli zajdzie taka potrzeba specjalista przeprowadzający test dobierze indywidualną, naturalną kurację, która pomoże wyeliminować problem nadmierności snu.

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>