Specjaliści biomedycyny potwierdzają: mężczyźni mogą usunąć problemy z prostatą

U niektórych mężczyzn problemy z prostatą zaczynają się już w wieku 40 lat a nawet po 30 roku życia. Ten wstydliwy i bardzo poważny problem jest tak powszechny, że wiele osób uważa go za normę. A przecież – zamiast skazywać się na coraz poważniejsze dolegliwości – możesz skutecznie zapobiegać ich powstawaniu i rozwojowi.

80 proc. mężczyzn w wieku 70 lat przyznaje, że cierpi na łagodny rozrost gruczołu krokowego. Zwróć uwagę, że nie jest to 100proc. Co sprawia zatem, że 1/5 panów nie choruje na przerost gruczołu krokowego? I co możesz zrobić, aby – tak jak oni – zachować zdrowie i sprawność?

Najważniejsze jest wykrycie prawdziwej przyczyny Twoich problemów.

Za chwilę przeczytasz o tym, jaki test powinieneś wykonać, aby precyzyjnie określić, a później zwalczyć źródło choroby (i nie chodzi tu o popularne badanie krwi pod kątem poziomu PSA). Ale najpierw dowiedz się więcej o samej chorobie:

Szybka diagnoza: czy zauważyłeś u siebie któreś z poniższych objawów?

 • częste oddawanie moczu, któremu towarzyszy uczucie pieczenia,
 • uczucie pełnego pęcherza,
 • ból w niższych partiach pleców,
 • impotencja lub obniżenie sprawności seksualnej,
 • ból między moszną i odbytnicą (pojawia się przy ostrym stanie zapalnym),
 • gorączka,
 • obecność krwi lub ropy w moczu.

Dlaczego mężczyźni z problemami z prostatą odczuwają powyższe dolegliwości?

Zmiany w obrębie prostaty są najpowszechniejszą przyczyną zaburzeń w męskim układzie moczowo-płciowym. Najczęściej występujące problemy to zapalenie gruczołu krokowego lub łagodny przerost prostaty.

Diagności wskazują dwie możliwe przyczyny dolegliwości w obrębie tego gruczołu:

Problemy z prostatą mogą być wywoływane przez obciążenia organizmu oraz innego rodzaju drobnoustroje. Wywołują one stan zapalny.

Druga możliwa przyczyna męskich kłopotów to nadmiar białek budulcowych, które nieodprowadzone z organizmu powodują zmiany hormonalne i przyczyniają się do rozrostu prostaty.

Czym grozi zaniedbanie zapalenia lub przerost prostaty?

Każdy stan zapalny w ciele człowieka jest niebezpieczny dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. W przypadku prostaty, oprócz bólu i gorączki może dojść również do zatrzymania moczu w organizmie. To z kolei pociąga za sobą ryzyko infekcji pęcherza moczowego, która może rozprzestrzenić się wyżej i moczowodami trafić do nerek. W ten sposób stan zapalny prostaty może objąć sąsiadujące narządy. Stan zapalny nerek z kolei utrudnia usuwanie szkodliwych substancji z organizmu i w efekcie może prowadzić do ogólnego zatrucia.

Jak usunąć problemy z prostatą?

Jeśli tylu mężczyzn bezskutecznie walczy ze stanami zapalnymi i przerostem prostaty, można odnieść wrażenie, że ich schorzeń nie da się usunąć. Nic podobnego! Choroby prostaty są do usunięcia, jeśli tylko znajdziemy ich przyczynę.

Skuteczną terapię koniecznie trzeba zacząć od diagnozy. Do tej pory stosowano w tym celu cyfrowe badanie odbytnicy oraz określenie poziomu we krwi specyficznego przeciwciała prostaty (PSA), białka wydzielanego przez prostatę. Tak naprawdę jednak nie mówi ono nic o przyczynach choroby.

O wiele efektywniejszym i kompleksowym testem jest Test Obciążeń. Dzięki niemu wykrywamy obciążenia – pasożyty, drobnoustroje, grzyby, toksyny – które zaburzają pracę narządów wewnętrznych. W ten sposób wiemy jednocześnie:

 • jaki rodzaj problemów z prostatą występuje u danej osoby?
 • jakie są przyczyny tych problemów?

Na podstawie uzyskanych wyników dobiera się następnie odpowiednie preparaty, które stopniowo usuwają z ciała toksyny i przywracają równowagę. Na przeprowadzenie kompleksowego testu wystarczy jedna wizyta. W dalszej części artykułu opisujemy dokładniej, na czym polega skuteczność odtruwania w usuwaniu chorób prostaty.

Tutaj możesz także już teraz przeczytać więcej o samym Teście Obciążeń

Dlaczego niektórzy mężczyźni cierpią na choroby prostaty a inni nie?
Poniżej opisujemy kilka teorii, które wyjaśniają przyczyny chorób prostaty. Podkreśliliśmy te, które tłumaczą, dlaczego nie wszyscy mężczyźni cierpią na choroby prostaty:

 • U mężczyzn, którzy chorują na prostatę występuje podwyższony poziom białek budulcowych, które gromadzą się w organizmie i powodują zmiany hormonalne. Zaburzenia gospodarki hormonalnej powodują natomiast rozrost prostaty. Ta teoria jest prawdopodobna, ponieważ u mężczyzn zdrowych białka budulcowe są odprowadzane prawidłowo, wraz z limfą. Poprawienie przepływu limfy ogranicza zatem wzrost gruczolaka.
 • Możliwe także, że gruczolak jest jednym z następstw starzenia się. Z wiekiem procent zachorowań proporcjonalnie wzrasta, ale mogłoby to być spowodowane zaburzeniami gospodarki hormonalnej po 50 roku życia. Wówczas poziom hormonu męskości – testosteronu – spada, natomiast poziom innych hormonów, jak prolaktyna i estradiol – rośnie. Powoduje to zwiększenie ilości dihydrotestosteronu (stężonej postaci testosteronu) w prostacie. Stężony testosteron powoduje nadmierny rozrost komórek prostaty i – w efekcie – przerost tego gruczołu. Dlaczego więc nie każdy mężczyzna cierpi na tę przypadłość?
 • Są też teorie wskazujące jako winowajcę nadmierną aktywność seksualną czy wręcz przeciwnie – jej brak.
 • Bardzo prawdopodobne wydają się twierdzenia, że przerost prostaty, jest stanem zapalnym gruczołu krokowego wywołanym przez bakterie lub wirusy, które atakują układ moczowy i w drugiej kolejności prostatę.
 • Diagności wskazują na związek używek takich jak tytoń, napoje alkoholowe, kofeina, ale też wody chlorowanej i fluorowanej, ostrych i niezdrowe potraw, pomidorów i produktów z pomidorów, z większą zachorowalnością na choroby prostaty, co może świadczyć o wpływie substancji trujących i uczulających na patogenezę tego typu chorób.
 • Testy wykazały związek pomiędzy wysokim poziomem cholesterolu i zaburzeniami prostaty. Cholesterol gromadzi się w powiększonym lub zrakowaciałym gruczole krokowym.

Najważniejszy wniosek: naukowcy obarczają toksyny, wirusy i grzyby winą za problemy z prostatą

I to jest wytłumaczenie, dlaczego 20 proc. mężczyzn zachowuje zdrowie i sprawność seksualną nawet w starszym wieku. Większość mężczyzn jest jednak narażonych na toksyny i szkodliwy wpływ środowiska.

Toksyny, które gromadzą się w organizmie, obciążają go, wywołują zaburzenia hormonalne i przez to mogą przyspieszać niekontrolowany rozrost komórek gruczołu krokowego.
Odtruwając organizm usuwamy substancje, które zakłócają jego pracę.

Skuteczna kuracja powinna zatem koncentrować się na tym,
jak wykryć i usunąć toksyny, które szkodzą organizmowi?

Testem ukierunkowanym dokładnie na wykrywanie toksyn jest Test Obciążeń. W Polsce zajmuje się nim Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum. Badanie można wykonać w 20 gabinetach Revitum w całym kraju. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut znamy pełen wynik testu i możemy dobrać do niego Indywidualną Kurację.

W REVITUM Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu oraz wskazania dla Indywidualnej Kuracji.

Test Obciążeń pomoże wykryć i usunąć przyczyny chorób prostaty lub uchronić Cię przed zachorowaniem. Ten krótki test może zadecydować o Twoim zdrowiu na wiele następnych lat.

PS Test Obciążeń usuwa przyczyny dolegliwości i chorób – nawet tak uciążliwych, jak choroby prostaty. Jeśli masz więcej niż 30 lat, odczuwasz dolegliwości związane z przerostem prostaty lub chcesz skutecznie się przed nimi uchronić,zadzwoń na numer Ogólnopolskiej Infolinii i umów się na Test Obciążeń.
Telefon: 222 502 888

PS 2. Masz pytania? Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji. Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM:
tel. 222 502 888

Jedna Odpowiedź na Specjaliści biomedycyny potwierdzają: mężczyźni mogą usunąć problemy z prostatą

 1. stachu pisze:

  Czy w Gorzowie Wielkopolskim i gdzie najbliżej można zrobić takie badania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>