Sprawdź jak pozbyć się grzybicy pachwin!

Grzybica pachwin lubi wysoką temperaturę, wilgotność, pot, nieprzewiewną, obcisłą bieliznę. Choć to choroba taka sama, jak każda inna i może zdarzyć się każdemu, na słowo „grzybica” większość osób reaguje zażenowaniem i wstydem. Nieleczona grzybica pachwin może doprowadzić do grzybiczego zakażenia penisa, a także dodatkowego zakażenia drożdżami lub bakteriami.

„Grzybica pachwin to powierzchniowe zakażanie grzybicze skóry pachwin. Dotyczy prawie wyłącznie mężczyzn. Schorzenie to jest często spotykane. Najczęściej chorują mężczyźni w wieku od 18-30 lat, co nie oznacza że nie pojawia się również u kobiet. U dzieci występuje bardzo rzadko. Do zakażenia najczęściej dochodzi w wyniku kontaktu bezpośredniego z zakażonymi osobami lub przez kontakt pośredni z zainfekowanymi przedmiotami np. ręcznikami, gąbkami czy bielizną. Należy pamiętać o tym, że grzybica pachwin, podobnie jak grzybica stóp czy też paznokci wymaga odpowiedniego rozpoznania i podjęcia natychmiastowej kuracji. I co najważniejsze – nie można jej lekceważyć.”- radzą eksperci Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Do typowych objawów tej choroby zaliczamy:

  • plamy rumieniowe ze stanem zapalnym,
  • zmiany skórne z widocznymi grudkami i pęcherzykami,
  • ogniska chorobowe umiejscowione w okolicy pachwin (zwłaszcza w miejscu przylegania moszny do ud),
  • uczucie świądu,
  • zmiana barwy skóry na kolory od czerwonego do brązowego,
  • łuszczenie się zmian.

grzybica pachwinCzasami może pojawić się rozległe ognisko rumieniowo-zapalne. Grzybica pachwin może rozszerzać się na skórę podbrzusza, pośladków i okolicę krzyżowo-lędźwiową. Może dojść też do zakażenia drożdżakowego prowadzącego do zmian wysiękowych w pachwinach. Przebieg choroby jest przewlekły. Do szybkiego wyleczenia konieczne jest więc wczesne rozpoznanie choroby. Nie można zatem zwlekać z wykonaniem Testu Obciążeń, dzięki któremu łatwo można rozpoznać chorobę oraz prawdziwą przyczynę występowania grzybicy pachwiny.

Łukasz z Warszawy, 27 lat

„Od kilku miesięcy borykałem się z tym wstydliwym problemem. Dla mężczyzn jest to wyjątkowo trudne, by przełamać się psychicznie i zapytać o radę znajomego czy kogoś bliskiego. Pójście do specjalisty z pytaniem o grzybicę pachwiny też wydawało się zbyt wstydliwe.
Początkowo próbowałem sam zneutralizować problem grzybicy i po zasięgnięciu informacji w internecie, kupiłem kilka maści. Smarowałam 2 miesiące, jednak pozytywnych efektów nie było widać w ogóle. Byłam już załamany psychicznie, unikałem kontaktów seksualnych z moją dziewczyną, w obawie przed zauważaniem mojego problemu z grzybicą. Któregoś dnia nie wytrzymałem i zapytałem o radę swojego najlepszego przyjaciela. Okazało się, że nie tylko ja miałem ten wstydliwy problem. Przyjaciel powiedział mi o teście, który określa stan całego organizmu, dzięki czemu można ustalić przyczyny problemów z grzybicą pachwiny, a następnie dobrać indywidualną kurację. Nie czekajmy więc gdy zauważymy pierwsze objawy, nie wstydźmy się!”

Specjalista Revitum radzi:

„Grzybica pachwin lubi wysoką temperaturę, wilgotność, pot, nieprzewiewną, obcisłą bieliznę. Do zakażenia może dojść również na skutek przeniesienia zmian chorobowych z innych miejsc (np. stóp) przez kontakt z ręcznikiem, gąbką lub rękami. Choć to choroba taka sama, jak każda inna i może zdarzyć się każdemu, na słowo „grzybica” większość osób reaguje zażenowaniem i wstydem. Najgorsze, co można zrobić w przypadku zaobserwowania objawów choroby, to leczenie na własną rękę. Dlatego gdy nie jesteś pewien czy zaczerwieniona skóra to tylko otarcie, czy już rozwijająca się grzybica, wykonaj Test Obciążeń Organizmu. Lepiej nie ryzykować, test od razu wykryje rozwijającego się grzyba.”- Weronika Łapińska, specjalistka Revitum.

Jest łatwy sposób na pozbycie się uciążliwej choroby grzybicy pachwiny

Grzybica pachwin jest tematem tabu. Większość z osób dotkniętych tym schorzeniem nie zdaje sobie sprawy z tego, że wystarczy wykonać jeden Test Obciążeń, aby dowiedzieć się czy jesteśmy w grupie ryzyka (np. czy zmiany chorobotwórcze zaczęły się już rozwijać, mamy także inne obciążenia organizmu, takie jak pasożyty, metale ciężkie). Ponadto test określi w jakiej kondycji jest nasz organizm i jakie obciążenia organizmu wpływają negatywnie na nasze samopoczucie.

Jak sobie pomóc?

Najpierw zacznij odpowiedniej diagnozy. Zapisz się na wizytę do jednego z 20. oddziałów Revitum w Polsce (tel. 222 502 888 (* koszt jak za połączenie lokalne). 

W trakcie jednej wizyty sprawdzisz:

  • stan zdrowia swojego organizmu,
  • jakie masz obciążenia, czyli co powoduje, że cierpisz na swoje dolegliwości (wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – więcej o teście znajdziesz TUTAJ). Dodatkowo poznasz przyczyny swoich obciążeń

Kupon na wizytę w revitum 250x250

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>