Sprawdzone sposoby na stawy – zobacz, jak możesz sobie pomóc!

Problemy ze stawami to powszechny problem nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Wiele osób latami zmaga się z dolegliwościami bólowymi czy sztywnością, które ograniczają ich codzienną aktywność. Istnieją jednak sprawdzone metody, dzięki którym można zapobiegać powstawaniu dolegliwości, jak również skutecznie zwalczać istniejące objawy. Oto nasze sprawdzone metody na stawy.

Po pierwsze: aktywność fizyczna!
Siedzenie przed komputerem czy telewizorem, ciągłe podróże samochodem, niechęć do aktywności fizycznej – to wszystko nie sprzyja sprawności stawów. Dzięki aktywności fizycznej dochodzi do wzmocnienia kości i stawów. Te ostatnie zachowują ruchliwość i są w stanie prawidłowo pracować przez wiele lat. Ruch, nawet w postaci spaceru czy krótkiej gimnastyki niweluje nadmierne napięcie mięśniowe Dlatego pamiętaj, by jeśli to tylko możliwe, przynajmniej raz dziennie zadbać o chwilę ruchu.

Zobacz, jak możesz zadbać o swoje stawy:


Po drugie: utrzymuj prawidłową wagę!
Otyłość czy nadwaga to bardzo ważne czynniki, które mają wpływ na stan naszych stawów. Wieloletnie obciążanie dodatkowymi kilogramami może prowadzić do szybkiego zużywania się powierzchni stawowej, co może nawet skończyć się nawet koniecznością przeprowadzenia zabiegu wstawienia endoprotezy.

Po trzecie: postaw na kuchnię śródziemnomorską!
W zachowaniu zdrowia bardzo ważna jest również odpowiednia dieta. Specjaliści podkreślają, że bardzo polecane jest spożywanie ryb morskich, dużej ilości warzyw oraz owoców. Dzięki temu możliwe jest zapobieganie sztywności stawów, jak również poprawienie ruchomości stawów.

Domowe sposoby na stawy
Jeśli z jakichś przyczyn zwlekasz z udaniem się do specjalisty, możesz spróbować domowych metod łagodzenia dolegliwości. Warto jednak pamiętać, że domowe sposoby mogą być jedynie wsparciem w całościowym zwalczaniu dolegliwości.

Jedną z metod walczenia z problemami ze stawami są kąpiele rozgrzewające, które mają na celu złagodzenie bólu i zmniejszenie sztywności stawów. Ważne, by poświęcić na taką kąpiel ok. 20 minut i powtarzać ją codziennie, by zwiększyć szansę na usunięcie dolegliwości. Polecane na stawy są kąpiele w ziołowych wywarach z igliwia oraz owsa.

Dolegliwości bólowe mogą również zostać osłabione lub zniwelowane przez stosowanie ciepłych okładów. Pomaga przykładanie gazy nasączonej wywarem z gorczycy lub też z rozbitych liści kapusty.

Wśród innych metod stosowanych w leczeniu stawów warto zwrócić jeszcze uwagę na fizykoterapię. W jej ramach przeprowadza się zabiegi takie jak nagrzewanie lampą czy krioterapię. Dodatkowo pozytywne rezultaty dają okłady z parafiny i borowiny oraz maty rozgrzewające.

na stawySpecjaliści zwracają uwagę, że coraz więcej osób w młodym wieku cierpi na problemy ze stawami. Na wzrost liczby zachorowań mogą wpływać różne czynniki, jednak wielu lekarzy lekceważy realne przyczyny pojawiania się dolegliwości. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wielkie znaczenie dla stanu ich zdrowia ma wpływ obciążeń organizmu. Jest to szczególnie ważne w kontekście problemów ze stawami, które bardzo często łączone są z zaburzeniami pracy układu immunologicznego i pojawieniu się reakcji autoimmunologicznych. Mają one silny wpływ na pojawienie się zmian w stawach oraz ich szybsze niszczenie w efekcie działania przeciążeń i nadmiernego wysiłku.

Stawy bardzo silnie reagują na zmiany w naszym trybie życia. Nieprzypadkowo najdłużej i najzdrowiej żyją osoby, które czują się szczęśliwe i zadowolone ze swojego życia. Niestety. niewielu z nas prowadzi dzisiaj zdrowy tryb życia. Jesteśmy zabiegani, zestresowani i sfrustrowani. Dodatkowym problemem jest coraz gorszy sposób, w jaki się odżywiamy. Mimo licznych akcji społecznych już od najmłodszych lat dzieci spożywają słodycze i produkty wysoko przetworzone, co skutkuje plagą nadwagi i otyłości. Złe nawyki nabyte w dzieciństwie towarzyszą potem osobom dorosłym. Wielu tłumaczy się pośpiechem, brakiem czasu, jednak potem odczuwa poważne zdrowotne konsekwencje niefrasobliwości w zakresie żywienia.

Dodatkowym wyzwaniem dla naszych stawów są toksyny, które coraz silniej atakują nasz organizm. Mogą się one znajdować wszędzie: w wodzie, pożywieniu, powietrzu (ma to związek z rozwojem miast). Latami odkładają się one w naszym organizmie i mogą przez wiele lat nie dawać żadnych objawów, jednak pojawienie się problemów ze stawami może wskazywać, że doprowadziły one do poważnych spustoszeń w obrębie narządu ruchu. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i bieżące diagnozowanie stanu zdrowia, ponieważ może się okazać, że zaniedbanie nawet niepozornych objawów może potem się zemścić w postaci poważnej choroby.

Pani Bożena z Łodzi: Potrzebowałam skutecznego sposobu na stawy

Od jakiegoś czasu odczuwałam sztywność stawów oraz ból przy poruszaniu. Bardzo się tym zmartwiłam, muszę przecież być w pełni sprawna, by pracować i zajmować się wnukami. Koleżanka z klatki podpowiedziała mi, że jest test i że dzięki niemu ona pokonała swoje problemy ze zdrowiem. Zainteresowałam się tym i zapisałam na test, bo nie wierzę w te metody, którą stosują lekarze. W Revitum dowiedziałam się wiele o swoim zdrowiu, dzisiaj wiem, jak o siebie dbać. Obecnie stosuję kurację, która bardzo mi pomaga: nie mam już tych bóli w stawach, mogę się swobodnie poruszać. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.

Specjalista Revitum radzi

Odpowiednia dieta, dbanie o prawidłową wagę czy aktywność fizyczną mogę mieć bardzo duże znaczenie, jednak bez ustalenia całościowego stanu organizmu prawidłowe dobranie skutecznych metod zaradczych może być niemożliwe. Odkładające się w organizmie szkodliwe substancje (toksyny, grzyby, pasożyty) mogą mieć bezpośredni wpływ na powstawanie stanów zapalnych i pogarszania się sprawności. W celu określenia przyczyn dolegliwości warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:


Test Obciążeń Organizmu to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie stanu zdrowia oraz stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami (pasożytami, grzybami i toksynami czy metalami ciężkimi i reakcjami autoimmunologicznymi). Dzięki temu możliwa jest szczegółowa ocena źródeł procesów chorobowych. Wykonanie Testu nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Jego zaletą jest również krótki czas trwania – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po jego przeprowadzeniu możliwe jest dobranie skutecznej kuracji zaradczej opartej na sprawdzonych naturalnych składnikach. Dzięki temu możliwe jest pokonanie choroby i trwałe pozbycie się problemów związanych ze stawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>