Stabilizator kolana – jak zadbać o sprawność swoich stawów?

Stabilizator kolana to często stosowana metoda mająca na celu przywrócenie sprawności stawowi kolanowemu. Dowiedz się więcej na ten temat.

stabilizator kolanaW procesie przywracania sprawności kolanom bardzo istotne jest przywrócenie jego stabilności. Dlatego też wielu osobom po urazach stawu kolanowego proponuje się noszenie specjalnego stabilizatora. Jego zadanie jest proste – ma uniemożliwiać lub ograniczać ruch stawu kolanowego.

Wybór odpowiedniego stabilizatora kolana to bardzo ważna kwestia, dlatego musi ona zostać poprzedzona właściwym rozpoznaniem, by dobrać rodzaj usztywnienia do konkretnej kontuzji. Na co należy zwrócić uwagę? Oto istotne parametry:

  • czas noszenia stabilizatora – często sportowcy oczekują jak najszybszych rezultatów, dlatego też decydują się na stabilizatory, które minimalizują czas oczekiwania na powrót do zdrowia. Osoby, które nie zajmują się na co dzień wyczynowym uprawianiem sportu są skoncentrowane na długofalowych rozwiązaniach, które gwarantują pełny powrót do zdrowia.
  • rodzaj urazu – drobne zmiany w stawach związane z przeciążeniem kolana nie muszą oznaczać konieczności używania stabilizatora – wystarczająca może okazać się jedynie opaska stabilizująca. Jeśli kontuzja jest poważniejsza, konieczne może być zastosowanie stabilizatora zawiasowego, dzięki czemu możliwe jest zapobieganie wszelkim niewłaściwym ruchom stawu kolanowego.
  • wielkość kontuzji – przy doborze stabilizatora kolanowego istotne jest miejsce, w którym doszło do kontuzji. Współczesne stabilizatory mogą zabezpieczać przed niewłaściwymi ruchami całą kończynę aż do wysokości uda.
  • stan zdrowia – dobranie stabilizatora musi być precyzyjnie powiązane z ogólnym samopoczuciem osoby kontuzjowanej. Stabilizator kolana musi “brać pod uwagę” naszą codzienną aktywność i styl życia.
  • cena – w przypadku stabilizatora kolana w większości przypadków sprawdza się twierdzenie, że wyższa cena gwarantuje wyższą jakość. Warto wsiąść to pod uwagę szukając egzemplarza dostosowanego do konkretnej kontuzji.

Sprawdź, jak obciążenia organizmu mogą wpływać na Twoje zdrowie:

Stabilizator kolana to był mój wierny towarzysz – mówi pan Wiesław z Bytomia

Kiedyś w trakcie biegania nabawiłem się kontuzji i tak już zostało, że kolano od czasu do czasu mnie pobolewało, nie mogłem go do końca zgiąć. Jednak prawdziwy problem pojawił się, kiedy miałem wypadek samochodowy. Ból kolana stał się tak silny, że bez środków przeciwbólowych nie mogłem normalnie funkcjonować. Jednak nie mogłem ich brać ciągle, bo szwankowała mi wątroba. Chodziłem od lekarza do lekarza, kazali mi chodzić na rehabilitację oraz w stabilizatorze kolana. Ja jednak chciałem znów być sprawny! W sieci przeczytałem, że jest test, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zapisałem się na niego, bo bardzo potrzebowałem pomocy i jestem bardzo zadowolony z rezultatów: ból powoli ustępuje, ja mogę się sprawniej poruszać. Odzyskałem dobry nastrój i mam więcej energii. Polecam ten test.

Specjalista Revitum radzi

Nie zawsze w przypadku problemów ze stawami stabilizator kolana jest potrzebny. W wielu przypadkach może on być używany jedynie do zaleczenia problemu, co jednak w dłuższej perspektywie czasu grozi nawrotem problemów ze zdrowiem i sprawnością. W tej sytuacji jedynym trwałym rozwiązaniem staje się całościowa diagnostyka narządów wewnętrznych w formie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Poznanie stanu organizmu jest niezbędne dla podjęcia skutecznych działań zaradczych, jak również określenia realnych przyczyn problemu zdrowotnego. Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń, który w sposób nieinwazyjny, bezpieczny i całkowicie bezbolesny umożliwia określenie przyczyn problemów z kośćmi i stawami. W Revitum test jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Po poznaniu i omówieniu wyników możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji wzmacniającej siły organizmu oraz ułatwiającej pozbycie się dolegliwości. Nie pozwól, by problemy zdrowotne odebrały Ci radość życia – zadbaj o siebie już dziś i wykonaj test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>