Staw barkowy – jak o niego dbać, by był sprawny przez długie lata?

Upadek, kontuzja w trakcie uprawiania sportu – to wszystko może wpłynąć na pojawienie się dolegliwości związanych ze stawem barkowym. Dowiedz się więcej na ten temat.

staw barkowyStaw barkowy to prosta konstrukcja – składa się z głowy kości ramiennej oraz łopatki. Odgrywa on jednak bardzo ważną rolę – dzięki temu możliwe jest wykonywanie szerokiego spektrum ruchów. Najczęściej do utraty jego sprawności dochodzi podczas zwichnięcia, które może być efektem uprawiania sportu lub też upadku. Oznaką tego typu kontuzji jest silny ból oraz niemożność poruszania ręką.

Leczenie stawu biodrowego polega na usztywnieniu kontuzjowanego miejsca, jak również unikania forsowania uszkodzonego stawu. Dzięki temu możliwa staje się stopniowa regeneracja nadwyrężonego miejsca. Tradycyjna medycyna zaleca również stosowanie środków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych. Jeśli uraz jest poważniejszy, konieczne może okazać się leczenie operacyjne.

W celu zadbania o sprawność swojego stawu konieczne jest rozsądne podejmowanie wysiłku fizycznego. Dostosowana do rodzaju aktywności rozgrzewka pomoże w zaktywizowaniu mięśni, jak również w przygotowaniu stawów do wytężonej pracy.

Dowiedz się, jak obciążenia wpływają na Twoją sprawność:

Pan Krzysztof z Bytomia: Mój staw barkowy szwankował od lat

W trakcie ostatniej zimy przewróciłem się i upadłem na oblodzony chodnik. Od tego czasu zmagam się z kontuzją barku. Przy złej pogodzie odczuwałem silny ból, miałem też często problemy z podniesieniem ręki do góry. Zacząłem szukać pomocy w sieci. Natknąłem się na informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Bardzo mi dokuczał ten staw barkowy, więc uznałem, że nie będę czekał i zapisałem się na test. Dzięki temu dowiedziałam się, dlaczego mam ten problem. Dostałem też specjalną kurację, dzięki której wracam do sprawności, ręka mnie nie boli, nie odczuwam już w niej sztywności. Jestem bardzo zadowolony z testu.

Specjalista Revitum radzi

Problemy ze stawem barkowym, częste kontuzje, dolegliwości bólowe – te wszystkie sygnały powinny wzmóc nasze zainteresowanie swoim stanem zdrowia. Mogą one świadczyć o poważnym zaburzeniu harmonii organizmu oraz nagromadzeniu szkodliwych toksyn. W celu określenia przyczyn powstawania dolegliwości warto skorzystać z możliwości diagnostycznych Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.


Poznanie stanu organizmu jest niezbędne dla podjęcia skutecznych działań zaradczych, jak również określenia realnych przyczyn problemu zdrowotnego. Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń, który w sposób nieinwazyjny, bezpieczny i całkowicie bezbolesny umożliwia określenie przyczyn choroby. W Revitum Test jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Diagnozowanie nie trwa również długo – wystarczy 45 min., by poznać wyniki testu. Po poznaniu i omówieniu wyników możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji opartej na sprawdzonych, naturalnych składnikach, która wzmocni siły organizmu oraz ułatwi pozbycie się problemów ze stawem barkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>