Staw kolanowy – jak dbać o jego sprawność?

Specjaliści uważają, że staw kolanowy jest najbardziej narażonym na kontuzje stawem. Ból, obrzęk czy zaczerwienienie mogą pojawić się zarówno u osób młodych, jak i starszych. Co sprzyja problemom ze stawem kolanowym, jak sobie z tym radzić – o tym przeczytasz w poniższym tekście.

Najczęściej kontuzje stawu kolanowego powstają w trakcie aktywności fizycznej, uprawiania sportu. Szczególnie “kontuzjogenne” sporty to tenis, narciarstwo oraz siatkówka i karate.

Dla prawidłowej pracy stawu kolanowego niezbędna jest nie tylko właściwa rozgrzewka przed aktywnością fizyczną, ale również prawidłowa dieta, dzięki której możliwe będzie utrzymanie stawów przez długie lata w dobrej kondycji. W codziennych posiłkach nie powinno zabraknąć ryb morskich, które ą cennym źródłem kwasów omega-3, zapewniających ruchomość stawów i łagodzących wszelkie stany zapalne. Ważne jest również spożywanie zdrowego nabiału w postaci serów, kefirów i jogurtów, które dostarczają białko będące budulcem chrząstki stawowej.

Dowiedz się, jak wspierać prawidłową pracę stawów:


Pan Mirosław ze Szczecina: Mój staw kolanowy był w tragicznym stanie
staw kolanowy
Jestem aktywnym człowiekiem – od lat uprawiam liczne sporty: biegam, gram w koszykówkę. Podczas jednego z meczów niefortunnie poślizgnąłem się i upadłem. Na początku wydawało mi się, że to niegroźny upadek – wiele razy przecież tak się działo i potem nie było żadnego problemu. Jednak tym razem było inaczej. W domu moje kolano spuchło, zrobiło się całe czerwone. Poszedłem do lekarza, potem do drugiego, ale zalecane przez nich maści i rehabilitacje nic nie działy. Bardzo się tym przejąłem, bo chciałem dalej być aktywny, a tu żadnego sportu z tym bolącym kolanem się nie dało uprawiać. W internecie natknąłem się na wzmiankę o teście diagnozującym przyczyny dolegliwości. Uznałem, że warto spróbować. Dzięki temu wiem już, co mi dolega, dlaczego moje kolano odmówiło współpracy. Przyjmuję specjalną kurację i muszę powiedzieć, że opuchlizna i ból są z każdym dniem mniejsze. Jestem bardzo zadowolony z tego testu.

Problemy ze stawem kolanowym mogą wskazywać na poważne kłopoty zdrowotne

Staw kolanowy łatwo ulega przeciążeniom i kontuzjom, które nieprawidłowo leczone mogą ciągnąć się miesiącami i być przyczyną poważnego dyskomfortu. Trudno jednak właściwie dobra środki zaradcze, kiedy nie znamy prawdziwych przyczyn powstawania dolegliwości. W celu określenia stanu zdrowia oraz poznania realnych przyczyn dolegliwości warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.

Zobacz, jak obciążenia organizmu mogą wpływać na Twoje zdrowie:


Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie stanu zdrowia i określenia stopnia obciążenia organizmu przez szkodliwe substancje(np. pasożyty, grzyby, metale ciężkie). Wykonanie testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on bowiem w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Badanie jest wykonywane przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Wykonanie testu nie trwa również długo – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu wyników badania możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji opartej jedynie na sprawdzonych, w pełni naturalnych składnikach, która wzmocni siły witalne organizmu oraz pozwoli trwale pozbyć się problemów związanych ze stawem kolanowym. Nie czekaj, aż Twoje kolana odmówią współpracy – zapisz się na test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>