Staw skokowy – co musisz wiedzieć, by zachować jego sprawność?

Staw skokowy to częsty powód wizyt u ortopedy. Z powodu swojej budy jest silnie narażony na urazy. Dowiedz się, jak o niego dbać, by zachować sprawność na lata.

Na co dzień nasz staw skokowy poddawany jest dużym przeciążeniom, które nie służą jego sprawności. W trakcie chodzenia, biegania czy uprawiania sportu łatwo o poślizgnięcie lub stanięcie na nierównej powierzchni. W takiej sytuacji ryzyko kontuzji znacząco wzrasta. Urazy stawu skokowego to również częsta bolączka osób, które amatorsko i rekreacyjnie uprawiają sport. Wtedy zaniedbanie rozgrzewki czy niewłaściwe dobranie poziomu trudności może spowodować uszkodzenie stawu skokowego.

Obejrzyj film i już dziś zadbaj o swoje stawy


Zwichnięcie stawu skokowego – jak się objawia?
Zwichnięcie to poważna kontuzja (w jej wyniku dochodzi do rozerwania torebki stawowej), w której przemieszczone elementy kostne nie wracają samoistnie na swoje miejsce, dlatego niezbędna jest szybka interwencja specjalisty, który nastawi kontuzjowany staw. Jeśli procedura ta nie zostanie przeprowadzona szybko, może to spowodować powstanie trudno odwracalnych zmian, które będą utrudniały sprawne poruszanie.

Staw skokowy – jak można sprawdzić, czy doszło do jego złamania?
Najczęstszym objawem tego poważnego urazu jest silny ból, obrzęk w obrębie stawu i problemy z poruszaniem. W zależności od rodzaju złamania konieczne jest unieruchomienie stawu skokowego przy uprzednim złożeniu kości przez chirurga (w przypadku złamania zamkniętego) lub też przeprowadzenie zabiegu operacyjnego (gdy doszło do złamania otwartego).

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:


Pani Bożena z Gliwic: Mój staw skokowy często szwankował

Z tymi moimi stawami to zawsze był problem, a to skręciłam nogę, a to miałam coś z łękotką… Lekarz powiedział, że taka moja uroda, że mam niewiele da się zrobić. Inni mówili, że czeka mnie operacja. Panicznie się tego bałam, więc nie zwlekając zaczęłam szukać pomocy gdzieś indziej. W internecie znalazłam informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Bardzo się tym zainteresowałam i uznałam, że warto dać szansę. Zapisałam się na test i jestem bardzo zadowolona: dzięki niemu wiem, dlaczego mam problemy ze stawem skokowym i skąd biorą się moje częste infekcje. Dostałam specjalną kurację, dzięki której z dnia na dzień czuję się lepiej, nic mnie nie boli, a ja mam więcej energii. Dziękuję za pomoc.


Problemy ze stawem skokowym mogą mieć różne źródła

Intensywne uprawianie sportu, ale również brak ruchu, niezdrowa dieta, długotrwały stres – to wszystko może negatywnie wpływ na nasze staw skokowy. W celu sprawdzenia, jakie są przyczyny problemów ze stawami skokowymi, warto skorzystać z możliwości diagnostycznych Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.

Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie w zakresie całościowej diagnostyki organizmu. Jego sprawdzona formuła oparta na metodzie dra Volla pozwala na poznanie stanu całego organizmu, a nawet przewidywanie procesów chorobowych. Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, jak również bezbolesne. Na jego wykonanie nie potrzeba wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu rezultatów możliwe jest dobranie skutecznej kuracji, która pozwoli na powrót do zdrowia i wzmocni sprawność stawów skokowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>