Swędzenie głowy – czy wiesz, że może być oznaką poważnych problemów ze zdrowiem?

Swędzi, piecze, jest nadwrażliwa – skóra głowy może płatać nam różne niezbyt przyjemne niespodzianki. Często w taki sposób nasze ciało może dawać do zrozumienia, że mamy problem zdrowotny, o którym do tej pory nie wiedzieliśmy. Przeczytaj i dowiedz się więcej.

swędzenie głowySwędzenie głowy może mieć związek z różnymi, często poważnymi schorzeniami, takimi jak:

  • kontakt z toksycznymi substancjami
  • długotrwały stres
  • zła dieta
  • brak równowagi w produkcji sebum
  • zaburzenia autoimmunologiczne (zbyt szybki proces odnawiania się skóry może prowadzić do powstawania łupieżu i swędzenia skóry)
  • łojotokowe zapalenie skóry
  • grzybica (zwłaszcza zakażenie drożdżakami z gatunku Malassezia)
  • alergia
  • zaburzenia hormonalne

W celu określenia przyczyn powstawania swędzenia skóry, warto wykonać Test Obciążeń.

Zobacz, jak obciążenia wpływają na Twoje zdrowie:

Panu Janowi z Bydgoszczy przeszkadzało swędzenie głowy

Nie mogę powiedzieć, że o siebie nie dbam. Dużo pracuję, wiem, że wygląd w kontakcie z klientem ma bardzo duże znaczenie, więc nie oszczędzałem na ubraniach czy dodatkach. Jednak mimo regularnych badań i dbania o swoje zdrowie od dwóch miesięcy dokuczało mi swędzenie głowy. Nie pomagały żadne maści, szampony i odżywki, a swędzenie było coraz mocniejsze. Nie muszę mówić, jak to musiało wyglądać, kiedy w trakcie rozmowy z ważnym kontrahentem musiałem ciągle się drapać po głowie. Miałem tego serdecznie dość! Na szczęście zauważyłem w internecie informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Dzięki wizycie w Revium dowiedziałem się bardzo dużo na temat mojego zdrowia, stanu organów wewnętrznych. Dostałem też specjalną kurację, dzięki której wszystkie objawy ustąpiły. Mam też więcej siły życiowej, mniej się męczę, wzrosła też moja kreatywność. Polecam ten test!

Specjalista Revitum radzi

Jeśli dokucza Ci ciągły świąd skóry głowy, czujesz niepokój i dyskomfort nie czekaj, aż dolegliwość się rozwinie. Swędzenie głowy może być oznaką poważnego zaburzenia równowagi w organizmie oraz początku rozwoju różnych schorzeń. Tylko całościowa diagnostyka organizmu może dać odpowiedź na pytanie, co konkretnie Ci dolega. Dlatego rekomenduję wykonanie Testu Obciążeń Organizmu, dzięki któremu możliwa jest poznanie stanu całego ciała – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie w zakresie całościowej diagnostyki organizmu, które umożliwia poznanie stanu narządów wewnętrznych już na poziomie komórkowym. Dzięki temu możliwe jest nie tylko określenie przyczyn dolegliwości, ale również wcześniejsze określenie “słabych punktów” organizmu i zapobieganie powstawaniu chorób. Wykonanie testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on bowiem w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Po omówieniu jego wyników możliwe będzie dobranie skutecznej kuracji, która pomoże zlikwidować swędzenie głowy i przywróci witalność organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>