Swędzenie skóry głowy – o czym może świadczyć?

Wiele osób na co dzień odczuwa nieprzyjemne swędzenie skóry głowy, które może się również łączyć z pojawieniem się na niej zaczerwienień i złuszczającej się skóry. Objawy te mogą wskazywać na wiele poważnych problemów zdrowotnych. Co sygnalizuje swędzenie skóry głowy i jak walczyć z tą dolegliwością – o tym przeczytasz w naszym tekście.

swędzenie skóry głowyTen nieprzyjemny objaw może mieć związek z:

  • reakcją alergiczną (np. na składnik szamponu czy odżywki)
  • przesuszeniem skóry głowy (w wyniku zbyt częstego jej mycia)
  • braku witamin minerałów
  • łojotokowym zapaleniem skóry
  • łupieżem
  • wszawicą
  • grzybicą
  • świerzbem
  • atopowym zapaleniem skóry

W celu ustalenia przyczyn swędzenia skóry głowy, warto wykonać Test Obciążeń.

Zobacz, jak obciążenia wpływają na Twoje zdrowie:

Pani Janina z Opola nie wiedziała, dlaczego dokucza jej swędzenie skóry głowy

Ten problem zaczął się dwa tygodnie temu. Nagle, z godziny na godzinę zaczęła mnie strasznie swędzieć głowa. Myślałam, że może to szampon, ale zmieniłam na inny i ciągle to samo. Stosowałam jakieś płukani, odżywki, ale to nic nie pomogło. Koleżanka podpowiedziała mi, że jest test, który diagnozuje, dlaczego człowiek ma różne dolegliwości. Szybko się zapisałam i nie żałuję: dowiedziałam się, skąd się bierze swędzenie skóry głowy i dostałam specjalną kurację, dzięki której swędzenie z dnia na dzień jest słabsze i mniej mi przeszkadza. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.

Specjalista Revitum radzi

Swędzenie skóry głowy może mieć związek z różnymi problemami zdrowotnymi, których jednak nie należy lekceważyć, ponieważ mogą one zwiastować poważne zaburzenia w pracy narządów wewnętrznych. W celu sprawdzenia stanu zdrowia oraz przyczyn swędzenia skóry głowy niezbędna jest nowoczesna diagnostyka w formie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń Organizmu to najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie całościowej diagnostyki organizmu. Jedynie poznanie wszystkich procesów zachodzących w ciele umożliwia określenie przyczyn dolegliwości oraz dobranie skutecznych środków zaradczych. W Revitum test jest wykonywany jedynie przez doświadczonych specjalistów biomedycyny, co gwarantuje profesjonalizm podejmowanych działań. Wykonanie testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Po szczegółowym omówieniu jego wyników możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, dzięki której możliwe będzie zlikwidowanie przyczyn swędzenia skóry głowy oraz wzmocnienie sił układu odpornościowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>