Syndrom chronicznego zmęczenia – gdy każdy ruch to wysiłek

Każdy z nas zna to uczucie, kiedy nic się nie chce, a każdy ruch powoduje zwiększony wysiłek. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy odpoczynek nie przychodzi mimo zrelaksowania, a każdy dzień utrudniają rozmaite dolegliwości bólowe. Wtedy diagnozą może być zespół chronicznego zmęczenia. Dowiedz się więcej na ten temat.

syndrom chronicznego zmęczeniaGłówne objawy zespołu chronicznego zmęczenia:

 • ciężkie zmęczenie niezwiązane z wysiłkiem
 • ból mięśni
 • niespokojny sen
 • bóle głowy
 • bóle stawów
 • powiększone węzły chłonne

Dodatkowo syndrom chronicznego zmęczenia może łączyć się z takimi dolegliwościami jak:

 • zespół jelita drażliwego
 • biegunki
 • podwyższona temperatura
 • wzdęcia
 • problemy z utrzymaniem równowagi
 • alergie

Syndrom chronicznego zmęczenia to również wyzwanie dla psychologów, ponieważ osoby nim dotknięte skarżą się na objawy związane z nerwicą czy depresją. Codzienne napięcie oraz problemy zdrowotne mają bardzo negatywny wpływ na ich samopoczucie oraz sprawne funkcjonowanie.

Skąd się bierze syndrom chronicznego zmęczenia?
Wciąż niewiele wiemy na temat przyczyn powstawania tego schorzenia.Coraz więcej specjalistów zwraca uwagę na możliwe powiązanie tej choroby z zaburzeniami autoimmunologicznymi, które mogą zaburzać równowagę w organizmie. Inne “tropy” związane z przyczynami tej choroby to zaburzenia metabolizmu kwasu mlekowego w mięśniach, jak również niedobory składników odżywczych.

W tym krótkim filmie pokazujemy, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie.


Pani Jolanta ze Szczecina: Syndrom chronicznego zmęczenia prawie wyłączył mnie z życia!

To zaczęło się rok temu: kładłam się wyczerpana, wstawałam w tym stanie. Ledwo trzymałam się na nogach, miałam zawroty i ból głowy. Myślałam, że to grypa, że może jakiś stan zapalny, ale lekarze rozkładali ręce, nie mieli pomysłu, co mi jest. Byłam przerażona, nie wiedziałam, co robić. Coraz trudniej było mi pracować czy zajmować się domem. koleżanka pod powiedziała mi, że jest test, który określa przyczyny dolegliwości. Byłam bardzo zdesperowana, więc się zapisałam. W Revitum dowiedziałam się wiele o moim stanie, poznałam również przyczynę dolegliwości. Specjalista zalecił mi kurację, która naprawdę mi pomogła – dzisiaj czuję się już lepiej, nie boli mnie głowa, mam mnóstwo siły. Polecam test.

Specjalista Revitum radzi

Syndrom chronicznego zmęczenia to może być znak, że w naszym organizmie źle się dzieje 9np. zachodząc niekorzystne zmiany w Dlatego też kiedy dokuczają Ci takie objawy, nie zwlekaj, skorzystaj z szerokiej diagnostyki Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronka Łapińska.


Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz stopnia obciążenia układu odpornościowego toksynami, pasożytami i metalami ciężkimi. Po dokonaniu szczegółowej diagnozy i omówieniu jej ze specjalistą możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która pomoże pokonać dolegliwości oraz wzmocnić siły witalne organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>