Torbiel czekoladowa – uważaj, może być groźna dla Twojego zdrowia!

Czy wiesz, że istnieje 40 rodzajów torbieli jajnika? Jednym z nich jest torbiel czekoladowa. Jej pojawienie się w narządach rodnych ma zazwyczaj związek z endometriozą. Dowiedz się, jakie może dawać objawy oraz co możesz zrobić, by chronić swoje zdrowie.

torbiel czekoladowaTorbiel czekoladowa to efekt rozwijania się w organizmie nieprawidłowości związanych z endometriozą. W jej trakcie komórki nabłonka z jamy macicy dostają się do jamy brzusznej, układu pokarmowego lub moczowego. Torbiel czekoladowa może być jedną z konsekwencji patologicznych “wędrówek” endometrium w obrębie innych narządów wewnętrznych. Kobiety, u których diagnozuje się torbiel czekoladową, zazwyczaj skarżą się na:

  • bardzo silne bóle brzucha w trakcie miesiączki
  • bardzo obfite krwawienia
  • dyskomfort w trakcie stosunków seksualnych
  • problemy z zajściem w ciążę

Torbiel czekoladowa na jajniku jest możliwa do wykrycia podczas badania ultrasonograficznego, dzięki któremu możliwe jest określenie stopnia nieprawidłowości w obrębie jajników. Torbiel czekoladowa jest zazwyczaj usuwana w trakcie zabiegu laparaskopowego, w trakcie którego usuwa się torbiel z jajnika oraz pobiera się jej wycinek do badania histopatologicznego. Niestety, ta metoda nie gwarantuje, że torbiel czekoladowa nie pojawi się ponownie. Ma to związek z wciąż niewyleczoną endometriozą. Jedynie pozbycie się tej dolegliwości może gwarantować uwolnienie się od tej dolegliwości. Zazwyczaj tradycyjna medycyna podejmuje próby pozbycia się problemu endometriozy przy wykorzystaniu terapii hormonalnej. Warto pamiętać jednak, że bez poznania przyczyn powstawania endometriozy wyleczenie choroby i usunięcie ryzyka powstawania kolejnych torbieli czekoladowych może okazać się utrudnione.

Martwisz się o swoje zdrowie? Nie czekaj, już dziś zapisz się na Test Obciążeń.

Pani Halina z Poznania chciała zadbać o swoje zdrowie

Przez kilka lat męczyłam się z endometriozą, miałam również usuwaną torbiel czekoladową. Nie chciałam już więcej wracać do tych problemów zdrowotnych, dlatego szukałam możliwości zadbania o swoje zdrowie. Koleżanka powiedziała mi, że istnieje możliwość zrobienia testu, który diagnozuje przyczyny chorób. Zaciekawiłam się tą kwestią i uznałam, że może warto się w ten sposób przebadać. Dzięki wizycie w Revitum i profesjonalnemu badaniu dowiedziałam się, dlaczego miałam te problemy ze zdrowiem i co mogę teraz zrobić, by już nigdy nie wróciły. Dostałam specjalną kurację, dzięki której każdego dnia czuję się lepiej – wróciła dawna witalność i energia do życia. jestem bardzo zadowolona z pomocy.

Specjalista Revitum o torbieli czekoladowej

Wbrew intrygującej nazwie torbiel czekoladowa może oznaczać poważne problemy zdrowotne. Jej rozwój w obrębie narządów rodnych wymaga szczegółowej obserwacji oraz zdecydowanego działania, ponieważ nieleczona może powodować ucisk innych narządów oraz być przyczyną niepłodności. Dlatego tak ważne jest zadbanie o skuteczną profilaktykę i poznanie stanu swojego zdrowia na każdym etapie życia kobiety. W celu określenia stanu układu immunologicznego oraz stanu narządów rodnych warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie diagnostyczne pozwalające na ocenę całości procesów zachodzących w organizmie na poziomie komórkowym. Ta nowoczesna formuła diagnostyczna oparta jest na sprawdzonej formule opracowanej przez niemieckiego specjalistę dra Volla, którą z powodzeniem stosują specjaliści w Europie Zachodniej. Dzięki określeniu stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami takimi jak grzyby, pasożyty, metale ciężkie czy niedobory witamin i minerałów możliwe jest poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz dobranie skutecznych środków zaradczych. Test jest w pełni bezpieczny i bezbolesny, w trakcie jego wykonywania nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Na jego wykonanie nie potrzeba wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po jego omówieniu z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej kuracji opartej na sprawdzonych, w pełnia naturalnych preparatach, która pomoże w oczyszczeniu organizmu oraz zapobiegnie powstawania nieprawidłowości w dalszej perspektywie. Nie czekaj, aż choroba da o sobie znać – już dziś zapisz się na test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>