Torbiel jajnika – czy należy się jej bać?

Czy wiesz, że istnieje 40 rodzajów torbieli jajnika? Nie wszystkie z nich muszą prowadzić do pojawienia się zmian nowotworowych, jednak wszystkie wymagają uważnej obserwacji, by nie zaczęły się niekontrolowanie namnażać. Zdobądź potrzebną wiedzę i nie daj się chorobie.

torbiel jajnikaTorbiel jajnika może pojawiać się pojedynczo lub też grupami. Mogą pojawiać się zarówno w jednym, jak i w obu jajnikach jednocześnie. Specjaliści wyróżniają torbiele czynnościowe (takie jak np. torbiel ciałka żółtego czy przetrwały pęcherzyk Graffa),endometrialne, które są efektem endometriozy oraz torbiele jajowodowe.

Najczęściej torbiel jajnika pojawia się w efekcie zmian hormonalnych, kiedy pęcherzyk jajnikowy zamiast pęknąć w odpowiednim momencie cyklu, daje narasta i wypełnia się płynem surowiczym. Zazwyczaj do pęknięcia takiego pęcherzyka dochodzi w którymś z następnych cykli, jednak część z nich pozostaje w macicy i wymaga leczenia hormonalnego lub też przeciwzapalnego. Duże torbiele wymagają leczenia operacyjnego.

Najczęstsze objawy torbieli jajnika to:

  • ból i rozpieranie w dole brzucha
  • ból w trakcie stosunku
  • krwawienia między miesiączkami
  • ból w trakcie oddawania moczu

Nie czekaj, aż torbiel jajnika zacznie Ci zagrażać – już dziś zapisz się na Test Obciążeń.

Pani Wioletta z Krakowa miała torbiel jajnika

Dowiedziałam się o niej podczas wizyty u ginekologa. Na początku starczało jedynie, że brałam hormony, jednak torbiel jajnika wracała. Wiązało się to z tym, że często krwawiłam, bolał mnie brzuch. Postanowiłam więc zadbać o siebie. W sieci przeczytałam, że jest test, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zapisałam się, bo chciałam w końcu pozbyć się tego problemu z torbielą. W Revitum dowiedziałam się, dlaczego mam te problemy ginekologiczne i co mogę zrobić, by się więcej nie powtórzyły. Od dwóch miesięcy stosuję przypisaną mi kurację. Nie mam już żadnych bóli brzucha, mam wiele energii, nie jestem osłabiona. Bardzo dziękuję za ten test.

Specjalista Revitum radzi

W procesie zwalczania dolegliwości ginekologicznych niezbędne jest zadbanie o skuteczną profilaktykę. Zdrowy układ immunologiczny jest bowiem w stanie radzić sobie z dolegliwościami, które pojawiają się w wyniku np. zaburzeń hormonalnych. , w pełni sprawnie funkcjonujący organizm z łatwością poradzi sobie z wszelkimi zagrożeniami i nieprawidłowościami, które mogą pojawić się w jego obrębie. Jednak aby zapewnić sobie zdrowie nie wystarczy jedynie dieta czy aktywność fizyczna. Równie istotne jest zadbanie o oczyszczenie organizmu z grzybów, pasożytów i innych szkodliwych substancji, które osłabiają działanie układu odpornościowego i sprawiają, że jesteśmy narażeni na poważne choroby. W celu sprawdzenia stanu swojego zdrowia niezbędne jest zadbanie o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.

Test Obciążeń to nowoczesna formuła diagnostyczna, która nie tylko ustala źródła choroby, ale również umożliwia poznanie sposobu funkcjonowania układu immunologicznego. Dzięki Testowi możliwe jest poznanie stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami takimi jak grzyby, pasożyty, reakcje autoimmunologiczne czy metale ciężkie. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami – jest on w pełni nieinwazyjny i bezbolesny. Wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu wyników testu ze specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie kuracji, opartej na precyzyjnie dobranych w pełni naturalnych preparatach, które pomogą w pozbyciu się problemów ze zdrowiem oraz wzmocnią działanie układu immunologicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>