Włókniak – problem, który może dotyczyć każdego z nas

Chociaż uważa się go za niezłośliwego, może być jednak źródłem dyskomfortu. Włókniak, bo o nim mowa, wymaga uwagi oraz czasem interwencji chirurga. Dowiedz się więcej na ten temat.

włókniakWłókniak to łagodna forma nowotworu skóry, który powstaje z elementów tkanki łącznej skóry właściwej. Zazwyczaj ma postać guzka w kolorze skóry lub o zabarwieniu brunatnym. Zazwyczaj jest on elastyczny, można go swobodnie przesuwać. Włókniak może występować pojedynczo lub też w skupiskach. Najczęściej pojawia się na szyi, dekolcie, pod pachami czy na powiekach. Zazwyczaj nie powoduje żadnych bolesnych dolegliwości, jednak może powodować dyskomfort i obniżać poczucie własnej atrakcyjności. Dlatego właśnie czasem niezbędne jest ich usunięcie.

Włókniak – jakie metody usuwania?
Obecnie stosuje się różne metody usuwania włókniaka. Do wybory mamy elektrochirurgię albo klasyczny zabieg chirurgiczny. Praktykuje się również usuwanie laserem oraz wymrażanie ciekłym azotem. Niestety, włókniak ma tendencję do odrastania.

Pani Natalia z Gorzowa: Włókniak zatruwał mi życie!

U mnie to rodzinne – mama miała włókniaki, tata też, ale u mnie to po prostu był ich natłok! Już jako młoda dziewczyna co jakiś czas zauważałam u siebie kolejnego. Bardzo mi się to nie podobało, widziałam, jak śmiały się ze mnie koleżanki na studiach, Czułam się samotna, brzydka. Wiedziałam, że powinnam dać je sobie wyciąć, ale w dzieciństwie już przechodziłam taki zabieg i nie miałam z niego najlepszych wspomnień. Poradziłam się koleżanki, a ona mi powiedziała, że są naturalne metody i żebym sobie zrobiła test, który powie, co jest przyczyną tych włókniaków. W Revitum zajęli się mną profesjonalnie – dowiedziałam się, jakie są przyczyny moich dolegliwości. Dostałam specjalną kurację oczyszczającą i dzisiaj mam gładką skórę. Polecam ten test wszystkim, którzy wiedzą, ile nieprzyjemności może powodować włókniak.

Włókniak – warto poznać przyczynę jego powstania

Włókniak jest zmianą niezłośliwą, jednak wymaga stałej obserwacji, by nie rozwinęły się w nim zmiany rakowe. Jednak dodatkowo może on być problemem estetycznym, który będzie rzutował na codzienne funkcjonowanie. Poza tym włókniaki mogą się namnażać. Dlatego warto zadbać o to, by ustalić przyczyny pojawiania się tej dolegliwości. W tym celu warto wykonać Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.


Test Obciążeń dzięki swojej nowatorskiej formule diagnostycznej pozwala na określenie przyczyn dolegliwości oraz sprawdzenie sposobu funkcjonowania narządów wewnętrznych. Jego wykonanie nie łączy się z żadnymi negatywnymi odczuciami, jest on w pełni bezinwazyjny i bezbolesny. Po omówieniu wyników ze specjalistą możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji oczyszczającej organizm, która umożliwia trwałe pozbycie się problemu zdrowotnego. Nie czekaj dłużej – zadbaj o swoje zdrowie i piękny wygląd!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>