Wrzody żołądka – jeden z najczęstszych problemów zdrowotnych w Polsce

Odczuwasz pieczenie po jedzeniu? Czujesz ciężar na żołądku? Nie lekceważ tych objawów, to mogą być wrzody żołądka! Sprawdź, jak walczyć z tymi dolegliwościami.

Szacunkowe dane mówią, że wrzody żołądka mogą być zmorą co dziesiątego Polaka. Choroba ta w równym stopniu dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ryzyko choroby zwiększa się u osób, których bliscy na nią cierpieli (nawet trzykrotnie).

Businessman with stomach acheWrzody żołądka są ubytkami błony śluzowej żołądka, które łączą się z pojawieniem się stanu zapalnego. Do zakażenia dochodzi drogą pokarmową. Co ciekawe, szacuje się, że bakterią tą jest zakażone 50% populacji, jednak nie u każdego rozwiną się wrzody żołądka. Zazwyczaj są wynikiem działania bakterii Helicobacter pylori, która odpowiada za 70% przypadków wrzodów żołądka.

Wrzody żołądka – które objawy mogą o nich świadczyć?

  • pieczenie
  • dyskomfort w nadbrzuszu (zwłaszcza rano i w nocy)
  • uczucie rozpierania po posiłkach
  • wymioty

Wrzody żołądka – w jaki sposób się je leczy?
Zazwyczaj specjaliści skupiają się w leczeniu tej dolegliwości na usunięciu zakażenia bakteriami Helicobacter pylori poprzez zastosowanie antybiotyków oraz środków zmniejszających wydzielanie kwasu żołądkowego.

Wrzody żołądka to poważna choroba, która niewłaściwie zdiagnozowana i leczona może prowadzić do wystąpienia powikłań, np. pęknięć i przewlekłych krwawień. Upływ krwi może być przyczyną niedokrwistości.

Wrzody żołądka towarzyszyły panu Mariuszowi od lat

Miałem tego już serdecznie dosyć! Od trzech lat się męczyłem z tą przypadłością i końca nie było widać. Moja mama chorowała na wrzody żołądka, więc mam je pewnie po niej. Na co dzień miałem bóle, nie mogłem normalnie jeść, wszystko mnie tam piekło. Dostawałem kolejne leki, ale nic nie pomagało. Dowiedziałem się, że jest test, który określa przyczyny chorób. Postanowiłem spróbować, bo już miałem dosyć tej sytuacji. W Revitum dowiedziałem się, co jest przyczyną moich dolegliwości. Dostałem specjalną kurację, dzięki której czuję dużą poprawę – mnie mnie piecze, mogę normalnie jeść. Jestem wdzięczny za pomoc.

Specjalista Revitum o wrzodach żołądka

Wrzody żołądka mogą być reakcją organizmu na tryb życia, który prowadzimy. Stres, niezdrowe, pełne konserwantów jedzenie – to wszystko ma bardzo negatywny wpływ na nasze jelita. Efektem mogą być męczące dolegliwości, takie jak wspomniane wrzody. W celu określenia przyczyny dolegliwości i poznania stanu swojego organizmu, warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowoczesna formuła diagnostyczna, która nie tylko ustala źródła choroby, ale również umożliwia poznanie sposobu funkcjonowania układu immunologicznego. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami – jest on w pełni nieinwazyjny i bezbolesny, wystarcz 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu wyników testu ze specjalistą możliwe jest dobranie kuracji, która umożliwi trwałe pozbycie się problemu wrzodów żołądka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>