Wrzody żołądka – nie walcz z objawami, pokonaj przyczyny

Często cierpisz na zgagę, miewasz wzdęcia, brak apetytu i często boli cię brzuch? Do tego jeszcze ciągłe zaparcia? Wykonaj Test Obciążeń Organizmu, gdyż niewykluczone, ze cierpisz na wrzody żołądka.

Kiedyś wrzody żołądka zwano chorobą dyrektorską, ponieważ na jej przyczynę wskazywano stresujący tryb życia oraz nieregularny czas odżywiania się – typowe dla dyrektorów wielkich firm. Jednak dziś już wiemy, że na wrzody żołądka cierpią także ludzie pozbawieni stresu, żyjący spokojnie, a ich przyczyn możemy doszukiwać się gdzie indziej.

Przyczyny wrzodów żołądka

Ważną rolę w powstawaniu wrzodów żołądka odgrywają papierosy, alkohol i stres. Ten ostatni prowokuje organizm do wydzielania większej ilości kwasu żołądkowego, która możne doprowadzić do powstania wrzodów. Jednak najczęstszą przyczyną wrzodów żołądka w dzisiejszych czasach jest niedawno odkryta bakteria – halicobacter pylori. Jest to bakteria, którą możemy zarazić się drogą pokarmową albo nawet przez pocałunek z osobą, będącą nosicielem helicobactera.

To czy jesteśmy nosicielem bakterii czy nie pomoże nam stwierdzić Test Obciążeń Organizmu, który bez problemu ją wykrywa. Samo wykrycie bakterii oczywiście nie oznacza od razu wrzodów żołądka, gdyż można być jej nosicielem i nie chorować. To jednak są nieliczne przypadki. Wykrycie helicobactera to nigdy dobra wiadomość.

Kolejną przyczyną może być kwas solny, a więc składnik naszych soków trawiennych. Soki żołądkowe są odpowiedzialne za min. niszczenie bakterii, które mogą trafić do naszego żołądka poprzez zjedzone pożywienie. Pobudzają one także dwunastnicę do produkcji hormonów jelitowych, wzmagających tworzenie substancji potrzebnych do trawienia pokarmów. Gdy soki trawienne mają zbyt dużo kwasu solnego zostaje uszkodzona bariera błony śluzowej żołądka i w ten sposób powstaje wrzód. Możliwą przyczyną jest również zrzucanie żółci do żołądka. U normalnej osoby żółć występuje jedynie w dwunastnicy i nigdzie indziej. Jednak gdy układ pokarmowy zaczyna mieć problemy, żółć może cofnąć się do żołądka i również uszkadzać barierę – jak kwas solny w sokach trawiennych.

Jak rozpoznać wrzód żołądka?

Objawy choroby są różne, zależnie od wieku oraz umiejscowienia samego wrzodu. Bardzo często pojawia się ból brzucha, zaraz poniżej mostka lub tuż nad pępkiem. Ból wydaje się palący, piekący, a czasem może nam się wydawać bólem spowodowanym głodem. Mdłości, zgaga, silne odbijanie jak również wymioty także mogą pojawić się przy wrzodach żołądka. Dla tego rodzaju dolegliwości charakterystyczne jest nasilanie się bólu zaraz po jedzeniu. Po takich objawach powinno jak najszybciej wykonać się Test Obciążeń Organizmu, gdyż wrzody zignorowane mogą doprowadzić do ciężkich komplikacji.

Test Obciążeń Organizmu odnajdzie przyczynę wrzodów

Wrzody żołądka mogą być ciężką chorobą. Aby skutecznie ją zwalczyć należy znaleźć ich przyczyny i usunąć je z organizmu. Je właśnie wykrywa Test Obciążeń Organizmu. Najczęstszym powodem wrzodów żołądka jest helicobacter. Innymi przyczynami wielu chorób mogą być grzyby, pasożyty, toksyny w organizmie, metale ciężkie czy problem z metabolizmem glutenu. Test Obciążeń Organizmu wykrywa wszelkie obciążenia i od razu otrzymujesz wyniki testu. Znaczy to, że zaraz po diagnozie dowiesz się czym powinieneś się zająć, a także jak, ponieważ specjalista przygotuje dla ciebie indywidualną kurację oczyszczającą.


—> Więcej opinii o Teście Obciążeń na www.revitum.pl

Gdzie otrzymasz pomoc?

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest  ”Trwała Witalność i Zdrowie”. 

W REVITUM Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób. Wykonaj Test Obciążeń!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>