Anemia – gdy Twój organizm woła o pomoc

Statystyki są przerażające: 800 000 osób umiera co roku z powodu anemii. Lekarze alarmują, że może być ona również objawem choroby nowotworowej.

krwinkiSpecjaliści określają anemią stan, w którym organizmowi brakuje czerwonych krwinek (erytrocytów) lub też gdy traci on ich więcej niż może wyprodukować. Ich zaniżony poziom prowadzi do niedotlenienia komórek ciała i może w konsekwencji być przyczyną wielu dolegliwości.

Według danych National Heart, Lung, and Blood Institute to jedna z najczęstszych chorób krwi. Dzięki Testowi Obciążeń możliwe jest określenie przyczyn jej powstawania.

Obejrzyj nasz film i sprawdź czy Twój organizm nie jest zagrożony anemią:

Nie lekceważ tych objawów! Mogą oznaczać anemię!

 • ciągłe zmęczenie
 • bladość skóry
 • szumy uszne
 • częste krwawienia z nosa
 • wypadające włosy
 • nieregularne miesiączki

Objawy te łatwo zbagatelizować i zrzucić na karb intensywnego życia, jednak mogą świadczyć o tym, że w organizmie dzieje się coś złego.

Różne przyczyny powstawania
Do anemii mogą doprowadzić bardzo różnorodne czynniki, zarówno genetyczne, jak i związane z środowiskiem czy sposobem odżywiania. Jedną z przyczyn powstawania tej przypadłości może być utrata dużej ilości krwi (np. podczas operacji czy z powodu obfitych miesiączek). Anemię diagnozuje się również u osób, których dieta jest uboga w żelazo i kwas foliowy. Choroba ta pojawia się też często jako wynik przyjmowania niektórych leków.

Z anemią do Revitum przyszła pani Krystyna z Rzeszowa

Nie byłam w stanie podbiec do autobusu, słabłam z dnia na dzień. Rano nie mogłam wstać z łóżka, bo miałam straszne zawroty głowy. Ale zupełnie się przeraziłam, gdy co kilka dni miałam krwotok z nosa. Szukałam pomocy u specjalistów, szukali różnych chorób, nawet próbowali mnie leczyć na anemię, ale nic z nie pomagało. Syn chciał mi pomóc i znalazł w internecie stronę o Revitum. Początkowo nie chciałam iść, jakoś mnie to nie przekonywało… Ale gdy krwotoki zaczęły być coraz częstsze, w końcu się zdecydowałam. Specjalista z Revitum zrobił mi Test Obciążeń, który wykazał anemię. Ale udało mu się dobrać taką kurację, że dzisiaj czuję się już całkiem dobrze: nie krwawię z nosa, nie mdleję. Czuję się znacznie lepiej!

Oznaka ciężkich schorzeń

Niestety, w niektórych przypadkach anemia sygnalizuje, że w ciele umiejscowił się poważny problem zdrowotny, taki jak niewydolność szpiku kostnego związanego z chorobą nowotworową czy zakażenie układu moczowego. Anemia pojawia się również jako następstwo krwawień wewnętrznych pojawiających się w przypadku wrzodów żołądka czy raka jelit. Choroba ta może również sygnalizować obecność w organizmie pasożytów. Aby określić prawdziwe przyczyny anemii, warto wykonać Test Obciążeń Organizmu, który pozwoli na określenie stanu narządów wewnętrznych i źródła dolegliwości -mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.


Istnieją różne źródła anemii, dlatego tak trudne jest często określenie, co jest źródłowym czynnikiem powodującym takie objawy anemii jak ciągłe zmęczenie czy zawroty głowy. Zdarza się, że lekarze przypisują terapię, która jedynie pozwala się pozbyć na chwilę niepożądanych objawów, jednak nie likwiduje ogniska choroby (którym mogą być również często lekceważone toksyny i drożdżaki). W celu ustalenia realnej przyczyn choroby warto poddać się kompleksowemu badaniu, które pozwoli na poznanie pełnego obrazu organizmu. Test Obciążeń wykonywany jest w Revitum przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Pozwala on na określenie poziomu toksyn, metali ciężkich oraz niedoborów żywieniowych. W bezinwazyjny i bezpieczny sposób umożliwia ustalenie, jaka choroba jest przyczyną niedokrwistości. Konsultacja ze specjalistą pozwoli również dobrać szczegółową kuracje, dzięki której organizm powróci do dawnej sprawności.

Przydatne linki: Test Obciążeń


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?

Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.

5 Odpowiedzi na Anemia – gdy Twój organizm woła o pomoc

 1. ANNA pisze:

  mam te objawy czesto krwawie z nosa i jestem ciagle zmeczona ile kosztuje ten test i gdzie go mozna wykonac prosze o odpowiedz pozdrawiam

 2. Michał pisze:

  Moja córka ostatnio ma problemy ze zdrowiem – nie ma siły wstać z łożka, ciągle kreći jej się w glowie… A niedlugo matura! Prosze o pomoc czy ten test jest skuteczny?

 3. bartek pisze:

  Martwię się o swoją dziewczynę – jest bardzo blada, ostatnio jak poszliśmy na spacer to zemdlala. Czy to może być anemia? prosze o radę

 4. Katarzynak pisze:

  Lekarze lecza mnie na anemie od miesiecy efktow nie ma a ja jestem zalamana nie wiem co robic wyniki krwi wciaz fatalne PROSZE O POMOC!

 5. marta pisze:

  Witam !!!
  Mam na imię Marta mam 20 lat i też mam te objawy i boję się , że to może być anemia co należy robić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>