Choroby autoimmunologiczne – możesz nie wiedzieć, że je masz! Sprawdź co oznaczają dla Ciebie!

75 proc. Polaków nie wie, czym są choroby autoimmunologiczne! Dowiedz się, jak sprawdzić, czy nie zagrażają właśnie Tobie!

autoimmunologia1Choroby autoimmunologiczne to realny, złożony problem zdrowotny. Dodatkowo sytuację komplikuje ogromna niewiedza Polaków.Wyniki badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Opinii Homo Homini trzy czwarte obywateli nie wie nawet, że takie schorzenia istnieją! Wśród osób, które mają świadomość ich występowania, najbardziej rozpoznawalna okazała się łuszczca (91 proc. wskazań) oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego (57 proc.). Sytuację pogarsza jeszcze fakt, że wielu lekarzy nie potrafi poprawnie zdiagnozować chorób o podłożu autoimmunologicznym, co naraża pacjentów na stres i może wpłynąć na zaostrzenie choroby.
Według raportu AARDA ( American Autoimmune Related Diseases Association) choroby o podłożu autoimmunologicznym są 1 z 10 głównych powodów śmierci dziewcząt i kobiet do 65 roku życia.

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak obciążenia wpływają na organizm:

 

Choroby autoimmunologiczne to bardzo złożony, wciąż jeszcze nie do końca zbadany przez naukowców obszar medycyny. Istnieje wiele powodów, dla których nasz układ immunologiczny traktuje własne komórki jako obce. Jedną z możliwych przyczyn jest zaleganie w organizmie pasożytów oraz grzybów typu Candida. Ich rosnąca liczba prowadzi do powstania Zespołu Nieszczelnego Jelita, dzięki czemu do krwiobiegu dostają się niestrawione białka. Organizm odczytuje ten fakt jako zagrożenie i uruchamia system immunologiczny, by usunął „intruza”. Taka nadaktywność układu odpornościowego nie jest jednak naturalna dla organizmu, co w konsekwencji może prowadzić do wielu poważnych schorzeń.
Inną przyczyną powstawania chorób autoimmunologicznych może być nietolerancja glutenu. W niektórych przypadkach może on niszczyć kosmki jelitowe, a przez to doprowadzić do zapalenia jelita. Aby stwierdzić, jaka może być przyczyna problemów z układem immunologicznym, warto przeprowadzić Test Obciążeń.


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy (- 40 zł!) na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Niepozorne objawy groźnego schorzenia

 • Jesteś ciągle zmęczony?
 • Szybko się męczysz?
 • Ciągle bolą Cię stawy?

Te wszystkie objawy mogą wskazywać, że w Twoim organizmie rozwija się poważna choroba związana z zaburzeniami pracy układu immunologicznego. Nie warto ich lekceważyć, ponieważ nieleczone mogą być niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Niebezpieczne konsekwencje autoagresji
Konsekwencjami reakcji autoimmunologicznej są choroby takie jak:

 • reumatoidalne zapalenie stawów,
 • cukrzyca,
 • anemia złośliwa,
 • niedoczynność Hashimoto,
 • łuszczyca,
 • stwardnienie rozsiane,
 • choroba Parkinsona.

O walce z chorobą autoimmunologiczną opowiada Teresa z Katowic

„U mnie wszystko zaczęło się od coraz większego zmęczenia. Starałam się wysypiać, nie stresować, ale było coraz gorzej. Potem zaczęły mi wysiadać stawy. To był koszmar! Nie mógłam chodzić, nie mówiąc już o jakimkolwiek sporcie, a byłam aktywną osobą. Lekarze wykryli zmiany zwyrodnienieniowe w stawach. Dawali różne maści, leki, ale to pomagało tylko na chwilę. Przerażona swoim zdrowiem podpytałam sąsiadkę o radę, bo wiedziałam, że też kiedyś chorowała na stawy. Ona podpowiedziała mi, żeby zrobić test, który sprawdzi, czy mój organizm nie jest osłabiony przez toksyny. I rzeczywiście tak było! Specjaliści doradzili mi też kurację, dzięki której dzisiaj jestem zdrowa i mogę być aktywna jak dawniej.”


Cel: dotrzeć do przyczyn choroby

Istnieje bardzo wiele rodzajów chorób autoimmunologicznych, które mogą dawać różne objawy. Dlatego tak istotne jest określenie realnych przyczyn sygnalizowanych dolegliwości.Test Obciążeń Organizmu pozwala na kompleksowe poznanie stanu organizmu, a więc również układu immunologicznego – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.

Test Obciążeń daje pełny obraz sytuacji

Bezinwazyjna metoda jaką jest Test Obciążeń pozwala na określenie przyczyn dolegliwości. Obciążenie organizmu przez szkodliwe grzyby, toksyny czy pasożyty może być początkiem dużo poważniejszych chorób. Diagnostyka organizmu za pomocą Testu Obciążeń pomoże Ci poznać realną przyczynę dolegliwości.
Już w trakcie jednego testu Specjalista jest w stanie zdiagnozować przyczyny dolegliwości, skonsultować z Tobą stan zdrowia a jeżeli zajdzie taka potrzeba – dobrać indywidualną kurację, która pomoże zwalczyć przyczyny reakcji autoimmunologicznej oraz przywrócić naturalne funkcjonowanie organizmu. Badanie jest w pełni bezpieczne i nie zajmuje dużo czasu (trwa ok. 45 min.). Rozpoczęcie kuracji nie wiąże się z żadnym ograniczeniami w diecie czy aktywności fizycznej.
Tylko usunięcie przyczyn chorób i dolegliwości pozwoli wrócić Ci do pełni zdrowia.

Wykonując Test Obciążeń robisz krok w kierunku zdrowia.


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy (- 40 zł!) na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Rejestrację.
Umów się na wizytę do jednej z 20 Placówek Revitum w całym kraju.
Telefon 222 502 8886 Odpowiedzi na Choroby autoimmunologiczne – możesz nie wiedzieć, że je masz! Sprawdź co oznaczają dla Ciebie!

 1. KazimierzM pisze:

  Podejrzewam, że jestem zatruty toskynami, ale lekarze mnie zbywaja jak moge sobie pomoc? gdzie moge wykonac ten test?

 2. janka pisze:

  Dziękuję za ten tekst – nie wiedziałam, że toksyny mogą tak człowieka zaatakować. One mogą być wszędzie!

 3. lena pisze:

  gdzie moge wykonac ten test? mieszkam w Środzie Wlkp.

 4. pawelek pisze:

  U mojej mamy zdignozowano zapalenie stawów. Bierze jakieś leki, ale chyba nic nie pomagają, bo mówi, że dalej ją bardzo boli i widzę, że nie może chodzić. Czy to może być autoagresja? Jak mogę jej pomóc – proszę o radę

 5. gosia pisze:

  Czy w szczecinie moge wykonać taki test i jakie są koszty ?

 6. tkaczyk pisze:

  Czy w Koszalinie można wykonać taki test?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>