Wypadają Ci włosy? Dowiedz się, dlaczego tak się dzieje!

Każdy człowiek traci dziennie od 100 do 200 włosów. Czasami jednak liczba ta zaczyna niepokojąco wzrastać. Dowiedz się, jakie mogą być przyczyny wypadania włosów.

wypadanie włosówSzacuje się, że kwestia nadmiernego wypadania włosów dotyczy aż 66 proc. kobiet w wieku od 15 do 65 lat oraz ⅔ mężczyzn w wieku 50 lat. Zagadnienie wypadania włosów jest bardzo złożone z powodu problemów z postawieniem właściwej diagnozy i dobrania skutecznych środków zaradczych.

Poniżej prezentujemy częste przyczyny wypadania włosów.

Stres
Badania dowodzą, że nadmiernemu wypadaniu włosów sprzyjają nerwowe sytuacje i stres. Przedłużająca się trudna sytuacja w pracy, życie w ciągłym pędzie i pod presją powodują, że na mieszki włosowe silnie oddziałują szkodliwe, toksyczne substancje, co powoduje ich trwałe obumieranie. Nagła utrata włosów może być również wynikiem traumatycznego przeżycia.

Leki
Włosy mogą również źle reagować na różnego rodzaju terapie farmakologiczne. Łysieniu sprzyja przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, immunopresyjnych, przeciwtarczycowych oraz antybiotyków. Włosy mogą również zacząć wypadać w trakcie leczenia reumatyzmu.

Choroby
Pojawienie się dodatkowych włosów na szczotce może sygnalizować problemy skóry głowy, takich jak np. grzybica. Objawia się ona pojawieniem na skórze głowy plackowatych, pozbawionych włosów ognisk. Wypadanie włosów może być również sygnałem chorób ogólnoustrojowych takich jak niedoczynność i nadczynność tarczycy czy toczeń rumieniowaty.

Problemy z hormonami
Często włosy zaczynają wypadać w przypadku niedoboru estrogenu. Niekorzystne wahania poziomu tego hormonu mogą pojawić się np. po urodzeniu dziecka lub też po nagłym odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Niestety, wypadanie włosów jest częstym objawem menopauzy. Dzieje się tak w wyniku spadku poziomu progesteronu i estrogenu przy jednoczesnej nadprodukcji testosteronu.

Chcesz mieć perfekcyjną fryzurę? To może się źle skończyć!
Wypadanie włosów może być również efektem … nadgorliwości w dbaniu o nie! Włosy bardzo nie lubią przesuszania czy agresywnego modelowania, dlatego właśnie problemy z nimi mogą pojawić się u osób, które bardzo często suszą włosy, tapirują je czy “katują” ścisłymi gumkami, wsuwkami i spinkami. Wypadaniu włosów i pojawianiu się łysiny sprzyjają również niektóre fryzury, takie jak koki czy “koński ogon”. Innym powodem tej dolegliwości może być częste farbowanie włosów.

Niepokoisz się wypadaniem włosów? Warto sprawdzić, dlaczego tak się dzieje! Pomoże w tym precyzyjna diagnostyka Testu Obciążeń.

Pani Jolanta z Lublina nie mogła sobie poradzić z wypadającymi włosami

Zawsze byłam maniaczką swoich włosów, bardzo o nie dbałam: odżywki, dobrze dobrane farby, podcinanie końcówek… Dlatego zaczęło mnie niepokoić, gdy przy czesaniu zaczęłam znajdować na szczotce więcej włosów. Zaczęłam łykać jakieś preparaty bez recepty, ale to nie pomagało. Poszłam do dermatologa, zalecił mi inne leki i zmianę diety. Stosowałam się do zaleceń przez dłuższy czas, ale wciąż nie było żadnych rezultatów… Zaczęłam szukać pomocy w sieci. Znalazłam informację o Revitum i teście, który określa przyczyny dolegliwości. Stwierdziłam, że warto spróbować. Specjalista wykonał test i omówił ze mną wyniki. Dostałam kurację dostosowaną do moich potrzeb. Stosuję ją od jakiegoś czasu i widzę pozytywne zmiany: włosy przestały mi wypadać, są zdecydowanie zdrowsze i bardziej błyszczące. Koleżanki pytają, gdzie znalazłam takiego dobrego fryzjera! Polecam ten test wszystkim, którzy mają podobne problemy.

Specjalista Revitum o wypadaniu włosów

Nadmierne wypadanie włosów to problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. Początkowo łysienie może nie być widoczne (zwłaszcza u kobiet), jednak po pewnym czasie, gdy zmiany w strukturze włosa są bardzo poważne, osoby chore zauważają u siebie ubytki. W tym momencie często kuracja farmaceutyczna może być nieskuteczna z powodu zaawansowania procesu niszczenia mieszków włosowych. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że łysienie może być oznaką wielu poważnych chorób oraz złego ogólnego stanu organizmu. Dlatego właśnie warto (zarówno profilaktycznie, jak i w przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów) wykonać Test Obciążeń Organizmu, który pozwoli określić przyczyny wypadania włosów oraz stan narządów wewnętrznych, których nieprawidłowe funkcjonowanie może mieć wpływ na łysienie – mówi Weronika Łapińska.

Skupienie się jedynie na rozwiązaniu problemu wypadania włosów może okazać się ślepą uliczką. Preparaty wspomagające regenerację mieszków włosowych mogą jedynie nieco złagodzić objawy, ale nie dotrą do źródeł dolegliwości. Test Obciążeń wykorzystuje najnowocześniejsze osiągnięcia w zakresie diagnostyki do poznania stanu narządów wewnętrznych oraz funkcjonowania układu immunologicznego. Test daje możliwość poznania stopnia obciążeń organizmu (np. toksynami czy grzybami), których zewnętrznym objawem może być wypadanie włosów. Jest on zupełnie bezbolesny, nieinwazyjny i bezpieczny.Na jego wykonanie nie trzeba poświęcać wiele czasu – wystarczy ok. 45 min. Po jego wykonaniu Specjalista Revitum omówi wyniki oraz dobierze indywidualną kurację, która wzmocni organizm oraz pomoże w trwałym pozbyciu się przyczyn wypadania włosów. Nie trać czasu – zadbaj o swoje zdrowie i wykonaj Test!

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>