Czy wiesz, że jest sposób na poradzenie sobie z wypadającymi włosami?

wypadanie włosówStatystyki pokazują, że problem utraty włosów dotyczy 1/3 mężczyzn w wieku między 25. a 40. rokiem życia oraz połowy mężczyzn do pięćdziesiątce.

Z badań przeprowadzonych przez OBOP w 2003 roku wynika, że ponad połowa mężczyzn uważa, że łysienie postarza mężczyznę. Młodzi mężczyźni, którym wypadają włosy czują się starsi niż są w rzeczywistości. 60 proc. ankietowanych przyznaje, że zadbane i bujne włosy pozwalają im zachować młody wygląd i lepsze samopoczucie. Teraz jest sposób na poradzenie sobie z tym trudnym problemem!


„Człowiek traci przeciętnie od 40 do 120 włosów dziennie i jest to norma. Problem zaczyna się wtedy, gdy zauważasz ich nadmierne wypadanie. Cera, paznokcie i włosy są wskaźnikami stanu naszego zdrowia i jako jedne z pierwszych dają nam znać o ewentualnych zaburzeniach. Jest kilka czynników, które mogą powodować nadmierne wypadanie, ale nie muszą one od razu oznaczać najgorszego. Pamiętaj jednak, że faktyczną przyczynę może stwierdzić lekarz. Jeżeli zauważysz, że tracisz więcej włosów niż zwykle, nie zwlekaj i udaj się do specjalisty. Ten zaniedbany objaw może doprowadzić do poważnych konsekwencji.”- zalecają eksperci z Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Gdy zauważysz pierwsze objawy łysienia reaguj
Łysienie może postępować stopniowo lub mieć gwałtowny przebieg. Jeśli następuje stopniowo, można najpierw zauważyć osłabienie i łamliwość włosów, a następnie ich miejscowe wypadanie. Najczęściej ognisko chorobowe pojawia się w części potylicznej i ciemieniowej głowy.

Charakterystyczne objawy:

  • U mężczyzn występuje przerzedzanie włosów i cofanie się (podniesienie) linii czoła lub tworzą się zakola, które odsłaniają ciemię na górnym sklepieniu głowy.
  • U kobiet występuje rozlane (uogólnione) przerzedzanie włosów, największe na sklepie­niu głowy, całkowite wyłysienie jest bardzo rzadkie.
  • U dzieci i młodzieży częściej występuje łysienie plackowate (całkowite wypadanie włosów na ograniczonym obszarze).

Aby pomóc sobie w walce z łysieniem konieczne jest wykonanie Testu Obciążeń, który jest w stanie znaleźć przyczynę tej przykrej dolegliwości.

Łukasz z Krakowa, 33 lata

„Od kilku miesięcy obserwowałem stopniowe tworzenie się zakoli na moim czole. Zaniepokojony poszedłem do apteki i kupiłem preparat, o którym wyczytałem sporo pozytywnych recenzji w internecie. Niestety widocznych efektów nie było widać w ogóle. Następnie po wizycie u lekarza zakupiłem kolejny specyfik, który po stosowaniu przez dłuższy czas nie dał również satysfakcji. Byłem już załamany psychicznie, nie chciałem wychodzić z domu i pokazywać się w towarzystwie. Pocieszałem się, że ludzie mają bardziej poważne problemy, jednak dla mnie łysienie było nie do przeskoczenia i nie do zaakceptowania. Któregoś dnia moja wiara w to że włosy odżyją i będą miały ponownie silną strukturę wróciła. Kolega z podobnym problemem powiedział mi o teście, który może ustalić przyczyny problemów z włosami. To podstawa do znalezienia odpowiednich środków na poprawę mieszków włosowych!”

Specjalista radzi

„Włosy wypadają codziennie i każdemu niezależnie od tego, jak o nie dbamy i jak je traktujemy. Jest to naturalny proces i na każdy włos przychodzi kiedyś jego pora. Problem zaczyna się, gdy włosy zaczynają wychodzić “garściami”. Wypadanie włosów może być przejściowe i zdarza się przy osłabieniu jak np. po chorobie, antybiotykoterapii, długotrwałym stresie, rygorystycznej diecie, a nawet ciąży. Jednak wypadanie włosów nie zawsze ma tak proste do zdiagnozowania przyczyny. Otóż istnieje wiele chorób, których jednym z objawów jest właśnie wypadanie włosów. Chorobami, które mogą powodować takie objawy są min. łuszczyca, egzema, grzybica, silne postacie łupieżu oraz inne choroby skóry głowy. Objawy tych chorób zazwyczaj widać gołym okiem, a przykrym skutkiem ubocznym jest wypadanie włosów. Trzeba pamiętać, iż wypadanie włosów to jedynie skutek choroby, a nie jej przyczyna. Te potrafi wykryć Test Obciążeń Organizmu.”- specjalistka Revitum, Weronika Łapińska.

Sprawdź jak sobie poradzić z problemem wypadania włosów
Mężczyźni bojąc się odrzucenia i braku akceptacji często ukrywają swoje zakola jako coś wstydliwego. Nie przyznają się do problemu, nie podejmują żadnych prób zapobiegnięcia utracie włosów. To duży błąd, ponieważ by rozwiązać problem trzeba najpierw znaleźć przyczynę. Dlatego warto wykonać Test Obciążeń Organizmu jak tylko zauważymy dziwne objawy na skórze głowy jak łuszczenie się skóry czy nadmierne wydzielanie łoju. Od takich symptomów już tylko krok do wypadania włosów. Do skutecznej walki z problemem łysienia konieczne jest znalezienie prawdziwej przyczyny. Test Obciążeń wskaże w jakiej kondycji jest nasz organizm, układ odpornościowy a także układy i narządy. Sprawdzi jakie obciążenia organizmu wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Test trwa niecałe 45 minut i jest bezbolesny. Daj sobie szansę i dowiedz się jaka może być przyczyna łysienia.

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>