Zaburzenia hormonalne – nie walcz z objawami, pokonaj przyczyny

To właśnie za pomocą hormonów regulowana jest praca układów i narządów wewnętrznych. W zależności od ich stężenia ciało człowieka reaguje w konkretny sposób. Jakakolwiek nawet najmniejsza zmiana jednego z nich może tragicznie wpłynąć na normalne funkcjonowanie. Najbardziej dotykają kobiet, które przechodzą burzę hormonalną raz w miesiącu.

Hormony wytwarzane są w gruczołach lub też wewnątrz wyspecjalizowanych komórek. Wraz z krwią podróżują po organizmie swoją obecnością aktywując odpowiednie procesy biochemiczne. Poprzez te procesy sterowane są czynności zarówno tkanek jak i narządów. Pełnią one funkcje przekaźników informacji. Nie posiadają one jednakowej budowy, hormony można podzielić na te o budowie białkowej, hormony steroidowe oraz hormony, które są pochodnymi aminokwasów.

Za kontrolę nad hormonami decyduje podwzgórze mózgu, w miejscu splotu systemu nerwowego i systemu hormonalnego. Zapotrzebowanie na hormony wysyłane jest do przysadki mózgowej – produkująca hormony pobudzające lub hamujące aktywność gruczołów dokrewnych. Prócz przysadki innymi ważnymi gruczołami wydzielającymi są tarczyca, prztarczyca, nadnaercza, trzustka oraz gruczoły płciowe.

Niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy to choroba, która społecznie nie jest kategoryzowana jako ciężka, czy też niebezpieczna dla zdrowia, a tak nie powinno być. Rozwinięta z czasem może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Zaniedbanie problemu jakim jest niedoczynność tarczycy w skrajnych przypadkach może powodować śpiączkę, a nawet śmierć. Nawet bardziej niebezpieczna jest dla kobiet w ciąży, może bowiem przyczynić się do jej poronienia, a potem do niepłodności. Ciąża jest na tyle ciężkim procesem dla organizmu, wywołujący wiele zmian hormonalnych, z tego też powodu często nie widać żadnych objawów związanych z niedoczynnością tarczycy.

Innym naturalnym procesem angażującym wiele zmian hormonalnych jest cykl miesięczny kobiety. Cykl ten przy problemach z tarczycą zostaje znacznie skrócony, a towarzysząca mu menstruacja jest znacznie bardziej obfita. Kobiety ze względu na te przemiany muszą znacznie bardziej wsłuchiwać się w swoje ciało, by za wczasu wyłapać nieprawidłowości i powiązać je z problemami tarczycy.

Jak wykryć przyczyny dolegliwości?

Jest to bardzo trudny proces, zwłaszcza do przeprowadzenia samodzielnie w domu. Jedne dolegliwości moga ukrywać się za innymi, objawiając się dopiero, gdy doprowadzą do wielkiego spustoszenia w organizmie. Dlatego też zaleca się przeprowadzenie Testu Obciążeń Organizmu. Powstała w wyniku wieloletnich badań genialnego niemieckiego lekarza – doktor Volla. Metoda ta od samego początku zyskała szerokie grono sympatyków. Obecnie zrzesza ona ponad 30000 specjalistów z całego świata, a liczta ta stale rośnie. Wszystko to dzięki trzem bardzo ważnym cechom tej metody:

  • kompleksowość – jest w stanei wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości
  • szybkość – test, wyniki i ich analizę otrzymasz w czsie tej samej wizyty
  • nieinwazyjność – test jest całkowicie bezbolesny


—> Więcej opinii o Teście Obciążeń na www.revitum.pl

Gdzie otrzymasz pomoc?

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest  ”Trwała Witalność i Zdrowie”. 

W REVITUM Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób. Wykonaj Test Obciążeń!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>