Zaburzenia trawienne – co powoduje problemy trawienne?

Już w momencie robienia przez nas posiłku zaczyna się proces trawienia. Ślinianki na sam zapach zaczynają produkować ślinę, która zmiękcza pokarm, a żołądek szykuje do pracy soki i enzymy trawienne. Jednak dla wielu osób w dzisiejszych czasach posiłek oznacza późniejsze problemy trawienne. Od czego one się biorą? Wiele osób twierdzi, że od ciągłego stresu. Ale czy to prawda?

Trawienie rozpoczyna się już w momencie włożenia pokarmu do jamy ustnej, gdyż to właśnie nią rozpoczyna się układ trawienny, a kończy odbytem, który wydala niestrawione resztki. Pokarm dociera do żołądka poprzez jelita, gdzie jest trawiony. W tym, wydawać by się mogło, dość prostym procesie zachodzić może do wielu zaburzeń oraz dolegliwości związanych z żołądkiem czy jelitami. Kłopoty trawienne związane często są z błędami, jakie popełniamy podczas codziennych posiłków. W skrócie można powiedzieć że jemy dużo ale mało. Chodzi o to, iż jemy różne pokarmy ale dość często ubogie one są w składniki odżywcze, błonnik czy witaminy. Niedobór błonnika może być przyczyną dolegliwości jelitowych, gdyż jest on niejako szczotką czyszczącą jelita. Z kolei niedobory witamin i minerałów takich jak cynk, żelazo czy magnez powodują przedłużanie się dolegliwości i problemy organizmu z poradzeniem sobie z nimi. Inną, coraz częstszą przyczyną zaburzeń trawiennych może być bakteria helicobacter, którego na szczęście wykrywa Test Obciążeń Organizmu.

Jakie są przyczyny zakażenia helicobacterem?

Do zakażenia helicobacterem prawie zawsze dochodzi na drodze pokarmowej, najczęściej zarażamy się nim w dzieciństwie do osiągnięcia 10 roku życia. Zarazić helicobacterem może również matka własne dziecko, wtedy mówimy o zarażeniu człowiek-człowiek. Najważniejszymi czynnikami jakie wpływają na możliwość zarażenia się bakterią są braki witamin i minerałów oraz ogólne niedożywienie. Czasami istnieje możliwość samoleczenia organizmu z helicobactera jednak nie należy na to liczyć, są to przypadki odosobnione. Helicobacter zaraża przede wszystkim droga oralno-oralną. Dzieje się tak poprzez wypicie jakiegoś napoju, który piła osoba zarażona, jedzenie tymi samymi sztućcami lub z tego samego talerza, a nawet przez coś tak niewinnego jak zwykły pocałunek.

Trawienie zaburzenia a helicobacter

Aby sprawdzić czy zwykłe problemy trawienne są spowodowane przez helicobacter najlepiej wykonać Test Obciążeń Organizmu. Jest to także zalecany przy “zwykłych” dolegliwościach trawiennych, gdyż nigdy tak na prawdę sami nie jesteśmy w stanie stwierdzić co je powoduje. Bakteria helicobacter na początku nie przejawia żadnych konkretnych objawów, wiec zwykłe zaburzenia trawienne możemy zignorować, a potem okaże się iż jest to poważny problem. Gdy bakteria już się uaktywni, oprócz zwykłych problemów trawiennych może dojść do przewlekłego i ostrego zapalenia żołądka.

Helicobacter jest bakterią o tyle groźną, iż może spowodować raka żołądka, doprowadzić do stanu choroby wrzodowej, a w skrajnych przypadkach spowodować nawet śmiertelną chorobę chłoniaka typu MALT. Jeżeli przy objawach typowych dla zaburzeń trawiennych dodamy nudności i częste wymioty to całkiem możliwe, że “złapaliśmy” bakterię helicobacter. Przy częstych wymiotach i niechęci do jedzenia możliwa jest utrata masy ciała, odczuwane są także słabe lub silne bóle w nadbrzuszu, a po posiłku uczucie pełności żołądka.

Trawienie zaburzenia i Test Obciążeń Organizmu

Zaburzenia z trawieniem w dzisiejszych czasach to dość częsta dolegliwość i jako, że sama zazwyczaj przemija jest przez nas ignorowana. I tutaj właśnie popełniamy pierwszy błąd. Żadne objawy tego, iż w naszym organizmie dzieje się coś złego nie powinny być absolutnie ignorowane, a tym bardziej jeżeli chodzi o układ trawienny. To właśnie on wraz z systemem immunologicznym odpowiedzialny jest za ochronę naszego organizmu i to w nim przyjmujemy większość witamin oraz składników odżywczych.


—> Więcej opinii o Teście Obciążeń na www.revitum.pl

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest  ”Trwała Witalność i Zdrowie”. 

W REVITUM Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób. Wykonaj Test Obciążeń!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>