Zapalenie jamy ustnej – nie walcz z objawami, pokonaj przyczyny

Zapalenie jamy ustnej może mieć wiele przyczyn oraz różne podłoża, jednak zawsze konsekwencje dla naszego zdrowia są przykre, a nawet prowadzą do dużo większych powikłań i negatywnych zmian w organizmie. Oprócz stanu zapalnego błony śluzowej, zapalenie może także spowodować choroby i zmiany na dziąsłach, języku, podniebieniu, oraz wewnętrznej stronie policzków.

Przyczyny zapalenia jamy ustnej

Zapalenie jamy ustnej to termin jakim ogólnie określa się stan zapalny błony śluzowej naszej jamy ustnej. Ma wiele przyczyn. Może to być nieodpowiednia lub słaba higiena jamy ustnej, którą najlepiej szczotkować po każdym posiłku. Jednak to jest czynnik na jaki mamy wpływ. Istnieje wiele takich, z którymi sami sobie nie poradzimy. Przyczyny takie potrafi wykryć Test Obciążeń Organizmu. Np. drożdżyca jamy ustnej wywoływana przez grzyby Candida spowodowana jest zazwyczaj ich rozrostem. Ten natomiast powoduje osłabienie organizmu, na które często nie mamy wpływu, gdyż wpływają na niego takie czynniki jak antybiotykoterapia, cukrzyca czy choroby obniżające odporność. Duża ilość alkoholu, palenie papierosów czy też różne choroby jak np. angina mogą doprowadzić do zapalenia jamy ustnej.

Po czym poznamy zapalenie jamy ustnej i inne choroby?

Zapalenie jamy ustnej może objawiać się niewielkim lub przewlekłym przekrwieniem błony śluzowej – wtedy jest to stan niezbyt nasilony. Pojawia się także ból podczas przełykania śliny, pokarmów czy płynów, pieczenie gardła oraz jego obrzęk. Charakterystyczne jest również poczucie drapania w gardle, jakby coś w nim siedziało jak i trudności w przeżuwaniu pokarmu.

O ostrym stanie zapalnym jamy ustnej mówimy wtedy, gdy w naszych ustach pojawi się nalot pokrywający błonę śluzową. Nalot może także pojawić się na zębach, błona śluzowa zaczyna boleć i piec. Takim objawom towarzyszą również zaburzeniu w smaku i węchu, nieprzyjemny zapach z ust oraz sucha jama ustna. Test Obciążeń Organizmu jest wskazany przy takich objawach, ponieważ jeżeli taki stan pozostanie na dłużej, zapalenie rozwinie się i przebierze postać wrzodziejącą. Wtedy nasze dziąsła zaczynają być bardzo wrażliwe na ucisk, charakterystyczne jest ich zaczerwienienie i obrzęk. Taki stan może przerodzić się w owrzodzenie całej jamy ustnej. Intensywny ból oraz pieczenie odczuwane jest niezależnie od tego czy coś jemy i pijemy czy nie, pojawia się również ślinotok.

Inną chorobą zapalną może być wspomniana wcześniej drożdżyca jamy ustnej. W tym wypadku pojawia się biały nalot na błonie śluzowej, który wyglądem przypomina zsiadłe mleko. Jeżeli usuniemy nalot, odsłania się miejsce zapalne, które jest zaczerwienione i bolesne. Nieprzyjemny zapach z ust, ich suchość oraz pękanie kącików to kolejne objawy drożdżycy.


—> Więcej opinii o Teście Obciążeń na www.revitum.pl

Test Obciążeń Organizmu przy zapaleniu

Test Obciążeń Organizmu jest jedyną metodą diagnostyczną, która jest w stanie wskazać ci przyczyny chorób i na nich skupić twoją uwagę. Czemu? Otóż ludzie zazwyczaj walcząc z chorobami skupują się jedynie na ich objawach. Katar ustąpił? Gorączka przeszła? Kaszel zniknął? Znaczy, że dolegliwość minęła, prawda? Nie, nie prawda. Jedyne co minęło to znaki naszego organizmu, że coś w nas samych jest nie tak. Aby skutecznie pozbyć się choroby, należy pozbyć się jej przyczyn. Tym właśnie są obciążenia – przyczynami chorób. Mogą to być grzyby, toksyny, reakcje autoimmunologiczne, braki minerałów i witamin czy problemy z trawieniem glutenu. Test trwa 45 minut, wyniki otrzymujesz od razu, a specjalista ci je wyjaśni oraz zaleci indywidualną formę kuracji oczyszczającej.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest  ”Trwała Witalność i Zdrowie”. 

W REVITUM Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób. Wykonaj Test Obciążeń!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>