Zapalenie nerwu wzrokowego – gdy wzrok nagle się pogarsza

Nagle pogorszył Ci się wzrok? Masz wrażenie, że nie widzisz wszystkich barw? Nie zwlekaj – pomoc specjalisty jest konieczna, to może być zapalenie nerwu wzrokowego! Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na temat tego schorzenia.

zapalenie nerwu wzrokowegoZapalenie nerwu wzrokowego to proces zapalny dotyczący nerwu czaszkowego. Ten problem zdrowotny pojawia się nagle i może prowadzić do całkowitej ślepoty. Zapalenie nerwu wzrokowego można podzielić na wewnątrzgałkowe i pozagałkowe.

Dlaczego powstaje zapalenie nerwu wzrokowego?
Za wystąpienie tej dolegliwości mogą odpowiadać następujące czynniki:

  • infekcja wirusowa
  • zatrucie związkami chemicznymi (alkoholem metylowym, lekami)
  • zapalenie zatok
  • zapalenie oczodołu
  • zapalenie przyzębia
  • przewlekły alkoholizm

Niestety, w części przypadków przyczyna zapalenia nerwu wzrokowego nie zostaje ustalona. W celu poznania źródeł niedyspozycji zdrowotnych warto wykonać Test Obciążeń.

Zapalenie nerwu wzrokowego – objawy

  • gwałtowne pogorszenie jakości widzenia
  • problem z odróżnianiem barw – stają się one coraz bardziej wyblakłe
  • brak reakcji na światło
  • ból przy poruszaniu gałką oczną

Zapalenie nerwu wzrokowego zazwyczaj diagnozuje się poprzez podstawowe badania okulistyczne, np. dna oka czy pola widzenia. Specjaliści zalecają również wykonanie rezonansu magnetycznego oraz badania elektrofizjologicznego.

Pan Piotr miał zapalenie nerwu wzrokowego

To było straszne! Pewnego dnia, tak po prostu, nagle zacząłem tracić wzrok! Przerażony, zaraz pobiegłem do lekarza, a on mi mówi: zapalenie nerwu wzrokowego i pyta, czy nadużywam alkoholu. No nie wiem, lubię z kolegami się napić, ale bez przesady, żeby od razu takie problemy! Dostałem sterydy i rzeczywiście, trochę się poprawiło. Ale dalej mocno bolała mnie gałka oczna, miałem też trochę problemy z rozróżnianiem kolorów. W internecie znalazłem informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. W Revitum dowiedziałem się, co było źródłem mojej choroby. Dostałem specjalną kurację i dzisiaj jestem w pełni zdrowy Polecam ten test!

Specjalista Revitum na temat zapalenia nerwu wzrokowego

Tradycyjna medycyna w sytuacji rozpoznania zapalenia nerwu wzrokowego zaleca stosowanie terapii sterydowej zazwyczaj w postaci iniekcji okołogałkowych. Nieleczone zapalenie nerwu wzrokowego może prowadzić do pogorszenia jakości widzenia, np. percepcji światła czy widzenia barw. W celu określenia przyczyn dolegliwości warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń Organizmu wykonany przez doświadczonych specjalistów biomedycyny w Centrum Diagnostyki Revitum pozwala na poznanie całościowego stanu narządów wewnętrznych oraz określenia przyczyn dolegliwości. Dobrana indywidualnie kuracja może pomóc we wzmocnieniu sił organizmu oraz powrocie do zdrowia. Sam krótki test (trwa ok. 45 min.) jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Pozbądź się męczących dolegliwości, dowiedz się, co tak naprawdę Ci dolega! Test Obciążeń to inwestycja we własne zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>