Zapalenie skóry – jak skutecznie zwalczyć to schorzenie?

Pęcherze, swędzenie, wysypki – takie dolegliwości zdarzają się każdemu z nas co jakiś czas. Co jednak robić, gdy te zmiany skórne nie znikają lub też stan zapalny się zwiększa? Zapalenie skóry to ważny objaw, który może świadczyć o problemach układu odpornościowego. Dowiedz się więcej na ten temat.

zapalenie skóryIstnieje wiele typów zapalenia skóry. Wśród najczęstszych możemy wymienić:

 • atopowe zapalenie skóry
 • opryszczkowe zapalenie skóry
 • łojotokowe zapalenie skóry

Dlaczego powstaje zapalenie skóry?
Wśród najczęstszych przyczyn możemy wymienić:

 • działanie alergenów
 • reakcje autoimmunologiczne
 • zanieczyszczenie środowiska
 • nieprawidłowa dieta (przetworzona żywność pełna konserwantów)
 • drażniąca substancja chemiczna
 • reakcja na promienie UV
 • ukąszenie owadów
 • stres
 • niektóre choroby (np. ospa, liszajec, półpasiec)

Zapalenie skóry – jak można je leczyć?
Standardowa medycyna stosuje różne metody zwalczania zapalenia skóry w zależności od stopnia zaawansowania i rodzaju choroby. Często stosuje się preparaty przeciwhistaminowe lub też terapię kortykosteroidową. Wiele osób stosuje również metody oparte o produkty naturalne, takie jak aloes, wiesiołek czy soda oczyszczona. Pomocą w leczeniu zapalenia skóry może również być odpowiednia dieta eliminująca produkty uczulające oraz źle wpływające na stan skóry (słodycze, ostre przyprawy).

Zobacz, jak obciążenia sprzyjają powstawaniu dolegliwości:

Pan Tomasz z Łodzi: Zapalenie skóry powodowało, że czułem się gorszy od innych

Mam delikatną skórę, zawsze miałem z nią problemy, a to alergia skórna, a to inne zakażenia. Od czasu podjęcia stresującej pracy zauważyłem, że moja skóra właściwie się nie poprawia – ciągle jakieś wypryski, zaczerwienienia. Bardzo się tego wstydziłem, bo były nawet na twarzy czy rękach. Nie ufam lekarzom, bo nic do tej pory nie zrobili w mojej sprawie, więc zacząłem szukać pomocy w internecie. Znalazłem informację o teście, który diagnozuje przyczyny powstawania dolegliwości. Uznałem, że jak nie spróbuję, to się nie przekonam, czy to działa. Zapisałem się na wizytę i jestem z niej naprawdę zadowolony. Dostałem sporą porcję wiedzy na temat swojego stanu zdrowia oraz zalecenia do kuracji, dzięki której dzisiaj moje przebarwienia skórne znikają. Jestem zadowolony z testu i polecam go znajomym.

Specjalista Revitum radzi

Zapalenie skóry to objawem ze strony organizmu, którego w żaden sposób nie można lekceważyć, może on bowiem mieć związek z poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi. W procesie zwalczania stanu chorobowego niezbędne jest celu sprawdzenie sprawności układu imunnologicznego, którego zaburzone działanie może prowadzić do powstawania takich zmian skórnych jak krosty, zaczerwienienia czy ogniska zapalne. Proponuję Test Obciążeń Organizmu, który umożliwia określenia stanu organizmu oraz przyczyn powstawania dolegliwości – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie całościowego stanu organizmu już na poziomie komórkowym. Dzięki temu możliwe jest ustalenie stanu układu immunologicznego oraz poziomu obciążeń organizmu szkodliwymi substancjami (grzybami, pasożytami, metalami ciężkimi itd.). Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne; w Revitum jego wykonanie powierzane jest jedynie doświadczonym specjalistom biomedycyny. Po wykonaniu Testu i omówieniu jego wyników możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji,która pomoże w zwalczeniu przyczyn powstawania zapalenia skóry oraz przywróci witalność organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>