Zapalenie stawów – poważny problem zdrowotny, który może prowadzić nawet do inwalidztwa

Szacunkowe dane wskazują, że jedna z siedmiu osób zgłaszających się do lekarza ma problemy ze stanami zapalnymi stawów. Zapalenie stawów może być źródłem wielu nieprzyjemnych dolegliwości, jak również utrudniać codzienne funkcjonowanie. Dowiedz się więcej na temat tego schorzenia.

Najczęstsze objawy zapalenia stawów

 • zaczerwienienie w okolicy zaatakowanego stawu
 • wzmożona ciepłota chorego miejsca
 • obrzęk
 • ograniczenie ruchliwości stawu
 • poranna sztywność kończyn i problemy z przywróceniem im sprawności
 • zmęczenie
 • powiększenie węzłów chłonnych
 • owrzodzenia

Dowiedz się, jak chronić swoje stawy:

Zapalenie stawów – sposoby leczenia
Obecnie istnieją różne metody leczenia zapalenia zatok. Wśród nich możemy wyróżnić:

 • leczenie środkami przeciwzapalnymi, np. ibuprofenem i lekami przeciwreumatycznymi
 • leczenie operacyjne.np. plastyka stawu
 • hydroterapia

Pani Honorata z Katowic: Zapalenie stawów powodowało, że nie mogłam normalnie funkcjonować

Moje problemy ze zdrowiem zaczęły się dwa lata temu. Zaczęłam budzić się zmęczona, potem to uczucie trwało cały dzień. Dodatkowo nie wiadomo czemu ciągłe miałam stan podgorączkowy. Lekarze nie mieli w ogóle pomysłu na to, co może mi być. Chodziłam od jednego do drugiego, dawali mi jakieś leki,ale one tylko powodowały, że czułam się coraz gorzej. Potem zaczęło się zapalenie stawów – ból, obrzęki, problemy z poruszaniem. Byłam zupełnie załamana, nie wiedziałam, jak sobie pomóc. W końcu koleżanka powiedziała mi, że jest test, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Uznałam, że warto spróbować. Dzięki temu testowi dowiedziałam się, co mi dolega, dlaczego źle się czuję. Dostałam specjalną kurację, którą cały czas stosuję. Dzięki niej z dnia na dzień czuję się lepiej. Odzyskałam energię, stawy przestały mnie boleć. Jest lepiej i mam nadzieję, że już niedługo sytuacja zupełnie się unormuje.

Specjalista Revitum o problemach ze stawami

Zapalenie stawów może być jednoznacznym sygnałem, że w naszym organizmie źle się dzieje. Zmiany w stawach, ich zniekształcenia i ból mogą wskazywać na działanie szkodliwych substancji, które sprawiają, że nasz układ odpornościowy jest osłabiony, a w komórkach ciała nagromadziły się obciążenia. W celu sprawdzenia źródeł choroby warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.

Obciążenia mają realny wpływ na Twoje zdrowie. Zobacz film i dowiedz się więcej:

Obciążenia takie jak grzyby, pasożyty czy metale ciężkie mogą mieć niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia. Ich obecność w organizmie i zdolność do rozprzestrzeniania mogą sprawić, że walka z chorobą może być utrudniona, a nawet niemożliwa. Z pomocą może tu przyjść Test Obciążeń, nowatorskie rozwiązanie diagnostyczne, które pozwala na całościową ocenę stanu organizmu. Jego wykonanie jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Jego atutem jest również czas wykonania – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po wykonaniu testu i omówieniu jego rezultatów specjalista może dobrać indywidualną kurację opartą jedynie na sprawdzonych i naturalnych preparatach. Nie czekaj, zawalcz o swoje zdrowie i wykonaj test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>