Zapalenie stawów – ten problem zdrowotny może dotyczyć również Ciebie!

Zapalenie stawów w powszechnej dotyczy zazwyczaj osób po 50. roku życia. Jednak ten problem zdrowotny dotyka coraz młodsze osoby. Dolegliwość ta może znacznie utrudnić codzienną egzystencję. Dowiedz się więcej na ten temat.

zapalenie stawówCzy wiesz, że istnieje 200 typów zapalenia stawów? Ta podstępna choroba może zabrać sprawność i być przyczyną codziennych dolegliwości bólowych. Ten problem zdrowotny dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci. Szacuje się, że co tysięczne dziecko doświadcza problemu zapalenia stawów. Wśród najczęściej pojawiających się typów zapaleń stawów możemy wymienić artretyzm, zespół Reitera i toczeń.

Stawy są również bardzo wrażliwe na wszelkie wahania stanu naszego zdrowia. Gwałtownie reagują np. na reakcje autoimmunologiczne, kiedy organizm zaczyna niszczyć sam siebie. W wyniku tego typu procesu dochodzi do powstawania zmian w stawach w medycynie nazywanych reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS).Choroba powoduje uszkodzenia kości i chrząstek stawów. W efekcie chory skarży się na ból i problemy z poruszaniem.

Najczęściej zapalenie stawów ujawnia się u osób między 30 a 50 rokiem życia. Trzy razy częściej ten problem dotyczy kobiet niż mężczyzn. Charakterystyczny dla choroby jest jej powolny przebieg. Na początkowym etapie może pojawić się lekka sztywność stawów, zwłaszcza placów dłoni i stóp. Potem choroba prowadzi do powstawania obrzęków i sztywności innych, większych stawów. Osoby chore skarżą się również na ogólne złe samopoczucie oraz wrażenie ciągłego zmęczenia.

Najczęstsze objawy zapalenia stawów:

  • ból
  • obrzęk
  • sztywność
  • guzowate narośla na stawach
  • “strzelanie” w stawach

W celu sprawdzenia przyczyn dolegliwości warto wykonać Test Obciążeń.

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:


Pani Bożena Katowic cierpiała na zapalenie stawów

Moja mama miała zapalenie stawów i niestety, ja również to po niej odziedziczyłam. Zaczęło się od pobolewania dłoni, potem poczułam, że place nie są do końca sprawne. Poszłam do lekarza, on potwierdził, że to zapalenie stawów, przypisał leki i maści. Po dłuższym czasie nie odczułam żadnej poprawy, więc uznałam, że muszę jeszcze poszukać pomocy. Zapisałam się na rehabilitację, która trochę pomogła, jednak coraz bardziej czułam, że ciężko mi się chodzi, przedmioty wypadały mi ręki. W sieci znalazłam informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Dzięki temu testowi dowiedziałam się, co mi dolega, dlaczego mam zapalenie stawów. Od miesiąca stosuję kurację, dzięki której czuję, że mam więcej siły w dłoniach, nie bolą mnie kolana przy chodzeniu. Jestem bardzo wdzięczna za diagnozę i pomoc.

Specjalista Revitum o zapaleniu stawów

Mimo wielu lat badań wciąż niewiele wiemy na temat tej jednostki chorobowej. Głównym problemem pozostaje ustalenie jednoznacznej przyczyny pojawiania się zmian w stawach. Zaobserwowano jednak czynniki, które sprzyjają powstawaniu tej dolegliwości – to nadwaga, która obciąża stawy oraz uraz sportowe. W celu określenia przyczyn powstawania dolegliwości związanych z zapaleniem stawów warto zadbać o całościową diagnostykę. W tym celu rekomenduję wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie z dziedziny diagnostyki, które umożliwia poznanie procesów zachodzących w narządach już na poziomie komórkowym. Test jest oparty o sprawdzoną i powszechnie stosowaną na Zachodzie metodę dr Volla. Wykonanie testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on bowiem w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Po omówieniu wyników ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej kuracji, dzięki które wzmocniona zostanie siła organizmu i sprawność układu odpornościowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>