Zapalenie stawu barkowego – jak zwalczyć tę dolegliwość?

Zapalenie stawu barkowego może skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Dolegliwości bólowe, ograniczenie ruchliwości – te objawy mogą wskazywać na zapalenie stawu barkowego. Sprawdź, jak pozbyć się tego problemu zdrowotnego.

zapalenie stawu barkowegoStaw barkowy jest przez nas codziennie bardzo eksploatowany. Często dźwigamy ciężary w postaci toreb z zakupami czy wykonujemy forsujące prace domowe. Nic dziwnego więc, że przy dłuższym przeciążaniu może dojść do pojawienia się zmian chorobowych oraz dolegliwości bólowych.

Zapalenie stawu barkowego to również częsty problem sportowców, zwłaszcza koszykarzy czy pływaków. Zmiany chorobowe mogą powstać w wyniku ciągłego wykonywania ruchów w nienaturalnej pozycji. W wyniku tych niekorzystnych czynników dochodzi do pojawienia się silnego bólu oraz problemów z poruszaniem kończyną, zwłaszcza z obracaniem i wyciąganiem ramienia w bok.

Najczęściej zapalenie stawu barkowego próbuje się likwidować przy wykorzystaniu zastrzyków przeciwzaplanych oraz wykonując różnorodne ćwiczenia w ramach fizykoterapii, np. terapii prądem czy ultradźwiękami. Działania te mają przynieść ulgę w bólu i likwidować stan zapalny. Ważne jest również schładzanie chorego stawu przy wykorzystaniu okładów z lodu oraz maści zawierających mentol.

Obejrzyj film i przekonaj się, jakie spustoszenia w Twoim organizmie mogą dokonać obciążenia:


Pan Bogdan z Katowic: Zapalenie stawu barkowego nie dawało mi spokoju

Jestem aktywną osobą, ciągłe w ruchu – a to w pracy, a to w trakcie uprawiania sportu, dlatego ta kontuzja barku zupełnie wytrąciła mnie z równowagi. Ból był bardzo silny i powodował, że nie mogłem skupić się na pracy, bo ile można brać środki przeciwbólowe, które wykańczają wątrobę? Byłem u jednego lekarza, potem u drugiego – każdy mówił coś innego, ale żaden mi tak naprawdę nie pomógł. W końcu z desperacji zacząłem szukać wiadomości w internecie. Znalazłem wzmiankę o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Uznałem, że warto spróbować. Dzięki testowi dowiedziałem się, co mi dolega, dlaczego dokucza mi ból. Specjalistka dobrała mi kurację, dzięki której mój staw barkowy powoli wraca do normy – z każdym dniem ból jest mniejszy. Polecam ten test wszystkim, którzy mają problemy ze zdrowiem.

Specjalista Revitum radzi

Zapalenie stawu barkowego to problem zdrowotny, który może skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Ograniczenie ruchliwości, ból, tkliwość – te wszystkie mogą powodować ograniczenia w aktywności fizycznej. Jednak bez poznania realnych przyczyn powstawania problemów ze stawem barkowym dobranie skutecznej metody walki o pełną sprawność może okazać się niemożliwe. W tym celu warto postawić na skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.

Test Obciążeń Organizmu to skuteczne narzędzie biomedycyny do poznawania stanu zdrowia oparte na sprawdzonej formule niemieckiego lekarza dra Volla, którą z powodzeniem stosują specjaliści w Europie Zachodniej. Wykonanie Testu nie jest w żaden sposób inwazyjne dla organizmu, jest on bowiem w pełni bezpieczny i bezbolesny. Nie zachodzi również żadna ingerencja w organizm. Po jego wykonaniu możliwe jest dobranie indywidualnie skomponowanej kuracji, która wzmocni siły organizmu do walki ze szkodliwymi drobnoustrojami oraz pozwoli na trwałe przywrócenie sprawności stawu barkowego. Nie pozwól, by ból zakłócał Ci codzienne funkcjonowanie – już dziś zapisz się na Test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>