Zapalenie stawu biodrowego – częsty problem zdrowotny najmłodszych

Twoje dziecko skarży się, że boli go nóżka, porusza się w inny sposób niż dotychczas? Nie zwlekaj z interwencją, to może być zapalenie stawu biodrowego. Ta choroba to częste powikłanie popularnych dziecięcych chorób, takich jak przeziębienie czy grypa. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat.

zapalenie stawu biodrowegoZapalenie stawu biodrowego to zazwyczaj nieprawidłowa reakcja alergiczna błony maziowej, znajdującej się wewnątrz stawu biodrowego. Powstaje ona jako powikłanie po przebytych chorobach powodowanych przez bakterie i wirusy, takich jak angina, zapalenie oskrzeli czy grypa. Na tę dolegliwość częściej chorują chłopcy niż dziewczynki. Wysyp zachorowań przypada na okres letni. Najczęściej ten stan zapalny pojawia się u dzieci między 2 a 8 rokiem życia.

W celu szybkiego reagowania warto obserwować dziecko, które niedawno przechodziło jakąś infekcję. Zapalenie stawu biodrowego zazwyczaj pojawia się do 3 tygodni od pozornego wyleczenia.

Zapalenie stawu biodrowego – tak się najczęściej objawia:

  • problemy z chodzeniem
  • zataczanie się
  • problemy z utrzymaniem równowagi
  • ból w kolanie lub biodrze

Zobacz film i przekonaj się, że obciążenia organizmu to realne zagrożenie dla Twojego zdrowia:

Zapalenie stawu biodrowego nie musi powracać

Dzisiejszy rozwój techniki oraz sposobów diagnozowania chorób pozwala na efektywną walkę z chorobami takimi jak zapalenie stawu biodrowego. Jednak bez precyzyjnego źródła niedomagań zdrowotnych dziecka dobranie skutecznych środków zaradczych staje się niemożliwe. Dlatego proponuję wykonanie Testu Obciążeń Organizmu, który umożliwi poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz sprawności układu odpornościowego – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.


Dzięki szerokim możliwościom diagnostycznym Test Obciążeń pozwala na określenie stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami (toksynami, grzybami, pasożytami, reakcjami autoimmunologicznymi czy glutenem).Wykonanie Testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne; nie zachodzi również żadna ingerencja w organizm dziecka. Po omówieniu wyników testu możliwe jest dobranie skutecznej kuracji opartej na sprawdzonych, naturalnych preparatach. Dzięki Testowi wykonywanemu przez doświadczonych specjalistów biomedycyny możliwe jest dobranie, indywidualnej kuracji, która wzmocni siły witalne organizmu i przyczyni się do poprawy funkcjonowania narządów wewnętrznych. Już dziś zadbaj o zdrowie swojego dziecka i zapisz je na test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>