Zapalenie szyjki macicy – częsta dolegliwość, która może skutkować poważnymi powikłaniami

Zapalenie szyjki macicy może wiązać się z koniecznością długotrwałego leczenia. Częste zachorowania na tę dolegliwość mogą wskazywać na problemy ze sprawnym działanie układu immunologicznego. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na temat tej choroby.

zapalenie szyjki macicyZapalenie szyjki macicy jest efektem przedostania się bakterii z pochwy do macicy. Najczęściej stan zapalny jest wywoływany przez drobonoustroje typu Ch. Trachomatis, Trichomonas vaginalis oraz wirusa opryszczki. Najczęściej w leczeniu tej dolegliwości stosuje się antybiotykoterapię doustną w trakcie której zaleca się niepodejmowanie współżycia seksualnego. Konieczne jest również leczenie partnera seksualnego.

Najczęstsze objawy zapalenia szyjki macicy:

  • ropna wydzielina z pochwy
  • krwawienie po współżyciu seksualnym
  • zaczerwienienie szyjki macicy

Czynniki, które zwiększają ryzyko zachorowania na zapalenie szyjki macicy:

  • duża liczba partnerów seksualnych
  • poronienie
  • nadżerka
  • braki w higienie osobistej

Nie wiesz, jak chronić swoje zdrowie? Już dziś zapisz się na Test Obciążeń i sprawdź, jak o siebie zadbać.

Pani Małgorzata z Pabianic: Dokuczało mi zapalenie szyjki macicy

Niestety, jestem “trudnym przypadkiem”, jeśli chodzi o te choroby kobiece. Ciągle mam a to nadżerkę, a to jakąś grzybicę. Ostatnio dowiedziałam się, że mam zapalenie szyjki macicy. Dostałam antybiotyki, które zaleczyły infekcje, ale ja chciałam się wyleczyć na stałe. Poza tym czułam się osłabiona i często bolał mnie brzuch. Kolega powiedział mi, że był na teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zainteresowałam się tym i zapisałam się na test. W Revitum dowiedziałam się, dlaczego tak często choruję i co mogę zrobić, aby sobie pomóc. Stosuję kurację, którą przypisał mi specjalista i czuję się znacznie lepiej, przestałam odczuwać bóle brzucha, a ginekologiczne tez już jest w porządku. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.

Specjalista Revitum radzi

Zapalenie szyjki macicy może mieć związek z różnymi problemami zdrowotnymi, których jednak nie należy lekceważyć, ponieważ mogą one zwiastować poważne zaburzenia w pracy narządów wewnętrznych. W celu sprawdzenia stanu zdrowia oraz przyczyn powstawania stanu zapalnego w macicy niezbędna jest nowoczesna diagnostyka w formie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń Organizmu to najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie całościowej diagnostyki organizmu. Jedynie poznanie wszystkich procesów zachodzących w ciele umożliwia określenie przyczyn dolegliwości oraz dobranie skutecznych środków zaradczych. W Revitum test jest wykonywany jedynie przez doświadczonych specjalistów biomedycyny, co gwarantuje profesjonalizm podejmowanych działań. Wykonanie testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Jego atutem jest również czas trwania – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po szczegółowym omówieniu wyników ze specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, dzięki której możliwe będzie zlikwidowanie przyczyn powstawania zapalenia szyjki macicy oraz wzmocnienie sił układu odpornościowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>