Zapalenie zatok – co powinieneś o nim wiedzieć?

Coraz więcej Polaków skarży się na problemy z zatokami. Uciążliwy katar czy ból głowy mogą skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Dowiedz się więcej na temat zapalenia zatok i poznaj skuteczne metody ich zwalczania.

Girl blowing her noseSzacuje się, że ponad 15 proc. Polaków cierpi na przewlekłe zapalenie zatok. Według danych TNS OBOP 4 mln Polaków miało lub ma problemy z zatokami. Wzrostowi zachorowań sprzyja nie tylko nasz klimat z chłodnymi i mokrymi miesiącami jesienno – zimowymi, ale również wynikające osłabienie sprawności działania układu odpornościowego obciążonego toksynami i innymi szkodliwymi substancjami.

Jak objawia się zapalenie zatok? Oto najczęstsze symptomy:

  • częste bóle głowy (zwłaszcza w obszarze czołowym, u nasady nosa i w okolicach oczu)
  • katar (wodny lub ropny)
  • upośledzenie węchu

Skąd się bierze zapalenie zatok? Przyczyny mogą być różne, np.:

  • skrzywiona przegroda nosowa
  • niewyleczone przeziębienie
  • obrzęki w jakie nosowej
  • polipy
  • alergia

Brak leczenia lub jego niewłaściwe przeprowadzenie może skutkować poważnymi powikłaniami takimi jak zapalenie opon mózgowych, zapalenie nerwu wzrokowego czy zapalenie gałki ocznej.

Zapalenie zatok było zmorą pani Honoraty z Katowic

Od lat każdy sezon jesienno – zimowy kończył się u mnie infekcją, która ciągnęła się w nieskończoność i utrudniała mi życie. Chodziłam po lekarzach, byłam też u zielarza i znachorki, ale nic mi nie pomagało. Miałam już tego serdecznie dość, zaczęłam przeszukiwać internet. Natknęłam się na stronę informującą o istnieniu testu diagnozującego dolegliwości. Byłam już bardzo zmęczona, dlatego nie czekałam długo, tylko stwierdziłam, że spróbuję. W Revitum dowiedziałam się wiele na temat stanu mojego organizmu. Dostałam też kurację, która pomogła mi pozbyć się dolegliwości. Dzisiaj jestem w pełni zdrowa, problem z zatokami minął. Polecam ten test wszystkim, dla których zapalenie zatok jest poważnym problemem zdrowotnym!


Test Obciążeń Organizmu wykonany przez doświadczonych specjalistów biomedycyny w Centrum Diagnostyki Revitum pozwala na poznanie całościowego stanu narządów wewnętrznych oraz określenia przyczyn dolegliwości. Dobrana indywidualnie kuracja może pomóc we wzmocnieniu sił organizmu oraz powrocie do zdrowia. Sam krótki test (trwa ok. 45 min.) jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Pozbądź się męczących dolegliwości, dowiedz się, co tak naprawdę Ci dolega! Test Obciążeń to inwestycja we własne zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>