Zapalenie zatok – nie lekceważ jego objawów!

Niefrasobliwe podejście do problemu zapalenia zatok może skutkować nieprzewidzianymi konsekwencjami w postaci poważnych powikłań wymagających kompleksowego, często długotrwałego i kosztownego leczenia. Sprawdź, czy wiesz wszystko na temat zapalenia zatok i poznaj metody skutecznego dbania o swoje dobre samopoczucie.

Unhappy Depressed WomanGłównymi przyczynami zapalenia zatok są zazwyczaj infekcje wirusowe lub bakteryjne. Rzadko choroba ta ma podłoże grzybicze. Dodatkowymi czynnikami sprzyjającymi powstawaniu zapalenia zatok są nieleczone ubytki w zębach oraz nawracające przeziębienia. Dolegliwość ta może mieć również związek z rosnącymi zanieczyszczeniem powietrza oraz rozwijającymi się polipami.

Jak walczyć z bólem?
Niestety, zapalenie zatok wiążę się z silnymi dolegliwościami bólowymi. Chorzy skarżą się na uczucie rozpierania, ucisku w okolicach zatok, jak również zwiększania się bólu w trakcie schylania. W tym przypadku skuteczne są tradycyjne środki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Cel: swobodny oddech…

Bardzo istotnym elementem przywracania zdrowia w zapaleniu zatok jest konieczność udrożniania nosa. Pozwoli to na ograniczenie obszaru stanu zapalnego oraz utrudni namnażanie szkodliwych bakterii. W tym celu stosuje się różne metody przywracające swobodny przepływ powietrza. Najczęściej zaleca się stosowanie preparatów na bazie wody morskiej, mającej właściwości rozrzedzające i oczyszczające nos z wydzieliny. Inną metodą udrażniania nosa są inhalacje parą wodną zawierającą olejki eteryczne, co daje natychmiastowy efekt w postaci odblokowania zapchanego nosa oraz swobodnego oddechu. Dla polepszenia stanu zatok niezbędne jest zadbanie o komfort przebywania w pomieszczeniach zamkniętych – warto zadbać o to, by nie przebywać w miejscach, gdzie jest sporo zanieczyszczeń oraz dymu papierosowego. Powinno ono również mieć odpowiedni poziom wilgotności.

… i odetkany nos
Charakterystycznym objawem dla zapalenia zatok są problemy z powonieniem i poczucie zatkanego nosa. W celu udrożnienia zatok stosuje się leki obkuraczające naczynia krwionośne śluzówki nosa. Preparatów tych nie można jednak stosować dłużej niż 7 dni, ponieważ mogą powodować polekowy nieżyt nosa. Lek ten zazwyczaj ma postać żelu, kropli lub aerozolu. W przypadku, gdy chory skarży się również na alergię, niezbędne jest również podanie leków przeciwhistamionwych.

Antybiotykoterpia w leczeniu zapalenia zatok
W przypadku ostrego zapalenia zatok stosuje się kuracje antybiotykowe. Zazwyczaj zaleca się stosowanie odpowiednich leków przez ok. 2 tygodnie. Farmakologicznie leczy się również przewlekłe zapalenie zatok, jednak w tym przypadku kuracja trwa dłużej, bo ok. 30 dni. Dla podania skutecznych leków zwalczających zapalenie zatok niezbędne jest rozpoznanie rodzaju szczepu bakterii, które powodują stan zapalny w zatokach. Warto jednak pamiętać, że antybiotykoterapia ma również swoje ciemne strony: długotrwale stosowana, jak w przypadku zapalenia zatok, może skuteczne wyjałowić i osłabić organizm oraz rozregulować pracę układu odpornościowego. Taki stan rzeczy może prowadzić do pojawienia się kolejnych poważnych problemów zdrowotnych oraz zakażenia bakteriami odpornymi na powszechnie znane farmaceutyki. Dlatego też tak niezbędna staje się odpowiednia profilaktyka oraz skuteczne oczyszczanie i odżywianie organizmu. W celu sprawdzenia stanu swojego zdrowia warto wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Obciążenia organizmu mogą mieć bezpośredni wpływ na Twoje zdrowie. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat:


Groźne powikłania
Nieprawidłowe leczenie zapalenia zatok może prowadzić do powstawania dużo poważniejszego stanu przewlekłego, który wymaga skomplikowanego, często drogiego leczenia chirurgicznego. Nieleczone zapalenie zatok może mieć wpływ na pojawienie się powikłań w obszarze ocznym mogących prowadzić nawet do wytrzeszczu gałki ocznej.

Pani Janinie dokuczało zapalenie zatok

Ten problem ciągnie się za mną od lat. Każde przeziębienie czy grypa kończyły się dla mnie znajomym bólem, koniecznością ciągłego wycierania nosa. Sprawy nie ułatwia również fakt, że jestem alergiczką, więc często mam zapchany nos. Ostatnio zauważyłam, że objawy zdecydowanie się nasilają – ból jest coraz większy, nie mogę się schylić, podnieść głowy, promieniuje mi również na szczękę. Lekarze podpowiadali mi różne sposoby, ale nic nie pomagało, żadne inhalacje, tabletki. W końcu którys rzucił, że czeka mnie operacja. Nie chciałam jej, więc zaczęłam szukać pomocy. W internecie natknęłam się na informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Nie czekając długo, zdecydowałam się na podjęcie wyzwania i zapisałam się. Nie żałuję tego kroku: specjalista zrobił mi test, dokładnie wytłumaczył, jakie jest źródło mojej słabości, dlaczego tak często choruję. Dodatkowo zaproponowano mi kurację złożoną z naturalnych suplementów. Od razu, jak tylko zaczęłam stosować kurację, zauważyłam, że objawy zaczęły ustępować. Dzisiaj czuję, że jestem zupełnie zdrowa: głowa mnie nie boli, nie mam tego wiecznego kataru. Mam też więcej energii, znacznie łatwiej mi wstać rano z łóżka. Polecam ten test wszystkim, którzy nie radzą sobie z zapaleniem zatok.

Powracające infekcje, zarówno te bakteryjne, jak i wirusowe, mogą świadczyć o tym, że w naszym organizmie źle się dzieje. Zapalenie zatok to dobitny dowód na to, że bakterie i wirusy mają do nas ułatwiony dostęp, co może skutkować bólami głowy, męczącą wydzieliną oraz upośledzeniem powonienia. Jeśli często chorujesz, masz katar, boli Cię głowa nie czekaj, aż stan Twojego zdrowia się pogorszy, ale sprawdź, jakie jest źródło dolegliwości. Z pomocą może tu przyjść Test Obciążeń Organizmu – nowoczesna formuła diagnostyczna, umożliwiająca poznanie przyczyn powstawania dolegliwości – mówi Weronika Łapińska.

Nagromadzone w organizmie toksyny, wirusy i bakterie uruchamiają negatywne procesy, które sprawiają, że słabnie moc układu immunologicznego. Odbija się to na zdolności obrony przed stanami zapalnymi oraz wydłuża czas rekonwalescencji. Dlatego też proponujemy Test Obciążeń – niezawodną metodę poznawania “słabych stron” organizmu. Wykonanie Testu jest zupełnie nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Na jego wykonanie nie trzeba poświęcać wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po wykonaniu Testu możliwe jest dobranie odpowiedniej dla stanu zdrowia i specyfiki choroby kuracji, która pomoże w pozbyciu się dolegliwości oraz wzmocni siły witalne organizmu.

Zaburzenia w usuwaniu toksyn z organizmu, obecność grzybów i pasożytów sprawiają, że organizm nie radzi sobie z wirusami i bakteriami, atakującymi często zwłaszcza w sezonie jesienno – zimowym. W celu określenia przyczyn przyczyn powstawania dolegliwości warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – skuteczne narzędzie biomedycyny do poznawania stanu zdrowia. Wykonanie Testu nie jest w żaden sposób inwazyjne dla organizmu, jego wykonanie jest w pełni bezpieczne i bezbolesne. Po jego wykonaniu możliwe jest dobranie odpowiedniej kuracji, która wzmocni siły organizmu do walki ze szkodliwymi drobnoustrojami oraz pozwoli na oczyszczenie komórek ciała z nagromadzonych toksyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>