Zaparcia u dzieci mogą być niebezpieczne!

Szacuje się, że 15 proc. dzieci cierpi na zaparcia. Trudności z wypróżnieniem mogą wskazywać na rozwój choroby w organizmie. Dowiedz się, co może grozić Twojemu dziecku oraz jak walczyć z zaparciami.

dziecko zaparciaWśród najczęstszych przyczyn powstawania zaparć u dzieci wskazuje się:

 • niewłaściwą dietę (brak błonnika w diecie, spożywanie dużej ilości silnie przetworzonych produktów)
 • spożywanie zbyt małej ilości płynów
 • brak aktywności fizycznej
 • przyjmowanie leków
 • problemy natury psychologicznej (stres, brak prywatności przy oddawaniu stolca)

Obejrzyj nasz film i dowiedz się o przyczyny zaparć:


Zaparcia? To może być początek poważnej choroby!
Występowanie zaparć u dzieci może się wiązać z różnymi, często poważnymi schorzeniami takimi jak:

 • zapalenie jelita grubego
 • choroba Leśniewskiego – Crohna
 • zapalenie przydatków
 • kamienie kałowe
 • wady anatomiczne jelit
 • choroba Hirschsprunga
 • kolka nerkowa
 • niedoczynność tarczycy

Twoje dziecko ma problemy z wypróżnianiami? Wykonaj Test Obciążeń i dowiedz się, jakie są przyczyny tej dolegliwości.

Pani Monika z Łodzi walczyła o zdrowie swojego dziecka

Zawsze dbałam o zdrowie mojego dziecka – smaczne, zdrowe potrawy, jak najwięcej ruchu… Jednak gdy mały skończył 5 lat, zauważyłam, że ma problemy z wypróżnianiem: średnio załatwiał się co 4,5 dni. Dawałam mu wiele owoców, jednak to nie pomagało. Próbowałam eliminować z diety niektóre produkty, bo myślałam, że to może alergia. Jednak to nic nie pomagało, więc poszłam z Filipem do lekarza. Ten dał środki przeczyszczające, ale poza tym nic nie wyjaśnił. Na początku to pomagało, jednak później, gdy je odstawiłam, problem powrócił. Zaczęłam szukać informacji w internecie i natknęłam się na informację o teście, który pomaga określić przyczynę dolegliwości. Zdecydowałam się skorzystać. Specjalista omówił ze mną wynik badania i doradził specjalną kurację. To był strzał w dziesiątkę: dzisiaj po zaparciach nie ma śladu, dziecko wypróżnia się prawidłowo i jest zupełnie zdrowe. Polecam ten test!

Specjalista Revitum radzi, jak walczyć z zaparciami

Kwestia zaparć u dzieci to bardzo indywidualna sprawa. W grę wchodzą bowiem zarówno kwestie fizjologiczne, takie jak budowa układu pokarmowego, jak również zagadnienia psychologiczne (atmosfera w domu, system kar). W celu precyzyjnego ustalenia przyczyn zaparć u dzieci niezbędna jest zaawansowana diagnostyka. Tu z pomocą może przyjść Test Obciążeń Organizmu, który dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii umożliwia poznanie źródła dolegliwości – mówi Weronika Łapińska.


Dzięki szerokim możliwościom diagnostycznym przy użyciu metody dr Volla możliwe jest określenie przyczyn powstawania zaparć u dzieci. Bezbolesna, nieinwazyjna i bezpieczna formuła Testu ułatwia poznanie stopnia obciążeń organizmu oraz sposobu funkcjonowania narządów wewnętrznych. W Revitum Test jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Po jego wykonaniu oraz omówieniu wyników możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która pomoże w zwalczeniu problemu zaparć oraz wzmocni zdrowie dziecka.

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>