Zatkane ucho – jak sobie poradzić z tym problemem?

Kto z nas miał kiedykolwiek zatkane ucho, ten wie, jak bardzo męcząca może to być dolegliwość. Masz ten problem i nie wiesz, co zrobić, by poczuć się lepiej? Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, jak sprawić by zatkane ucho przestało być problemem.

zatkane uchoZatkane ucho to jedna z najczęstszych dolegliwości, z jaką mamy styczność. Właściwie każdej osobie przynajmniej raz w życiu zdarza się sytuacja, w której odczuwa zatkanie ucha. Co powoduje tą przykrą dolegliwość? Oto najczęstsze przyczyny.

Katar i zatkane ucho – częste połączenie
Jesteś przeziębiony, wykorzystujesz tony chusteczek i nagle czujesz, że z Twoim uchem jest coś nie tak? Nic dziwnego, to bardzo częsta reakcja organizmu na toczący się w nim proces chorobowy. Efekt zatkanego ucha powstaje w wyniku obrzęku śluzówek nosa, który może rozprzestrzenić się również na przewody słuchowe. Osoby przeziębione mają wtedy wrażenie pogorszenia słuchu oraz poczucie “powietrza” w uszach.

Winowajcą wosk
Inną powodem, dla którego powstaje efekt zatkanego ucha może być nagromadzenie woskowiny. Fizjologicznie jest ona potrzebna, by chronić przedód słuchowy przed bakteriami czy dronoustrojami. Jednak jej zbyt duża ilość może zatykać przewód słuchowy i prowadzić do powstawania “korka”.

Zatkane ucho a latanie samolotem
Dodatkowo warto pamiętać, że uczucie zatkanych uszu może nam towarzyszyć w trakcie lotu samolotem oraz górskich wycieczek – ma to związek ze zmianami ciśnienia w zależności od wysokości, na której się znajdujemy. Zazwyczaj takie dolegliwości mijają samoistnie – po kilku minutach poziom ciśnienia powinien się unormować i wyrównać na zewnątrz oraz wewnątrz ucha. Możemy “pomóc” uchu żując gumę, szeroko ziewając lub używając w trakcie lotu samolotem zatyczek.

Specjaliści zdecydowanie odradzają używanie do czyszczenia uszu patyczków kosmetycznych, ponieważ mogą one wepchnąć zalegający wosk jeszcze głębiej, przez co utrudni się jego usunięcie. Nieumiejętne używanie patyczków może również doprowadzić do przebicia błony bębenkowej.

Zatkane ucho to może być bardzo ważny sygnał ze strony organizmu. Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na temat groźnych dla zdrowia obciążeń:


Pani Łucja z Katowic: “Moje dziecko ciągle miało zatkane ucho”

Kacperek ma cztery latka, jest bardzo zdrowym, ruchliwym dzieckiem, jednak ciągle walczę u niego z problemami laryngologicznymi. A to zapalenie ucha, a to jakaś wydzielina, a to migdałki… Końca nie widać, a ja już fortunę wydałam na lekarzy. Kiedy kolejny raz poskarżył mi się, że ma zatkane ucho powiedziałam sobie, że znajdę dobry sposób, żeby mu pomóc. Usłyszałam od mamy, że jest test, który diagnozuje przyczyny chorób i że spokojnie może on zostać wykonany u dziecka. Bałam się, ale uznałam, że może to być szansa dla mojego dziecka. W Revitum specjalista powiedział mi, dlaczego Kacper choruje, przypisał również specjalną kurację, która pomoże mu się uporać z tym problemem. Obecnie widzę już dużą poprawę – dziecko czuje się dobrze, nie mówi, że ma zatkane ucho, jest zdrowy i ma dobry apetyt. Polecam ten test.

Specjalista Revitum radzi

Zatkane ucho to męcząca, jednak często bagatelizowana dolegliwość. Wiele osób myśli, że wystarczy jedynie doraźnie pozbyć się problemu, by czuć się zdrowo. Jest to jednak złudne wrażenie. Ten problem lubi powracać, przyczyniając się do pogorszenia komfortu życia. W celu sprawdzenia, gdzie tkwi źródło tego kłopotu ze zdrowiem, warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.

Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie sposobu funkcjonowania narządów wewnętrznych oraz przyczyn powstawania problemu zatkanego ucha. Jego wykonanie przy użyciu sprawdzonej metody dra Volla nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Po omówieniu wyników badania możliwe jest dobranie skutecznej kuracji oczyszczającej organizm, która pozwoli trwale pozbyć się dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>