Zatrucie nikotyną

Używki – jedni od nich stronią, gdy inni nie wyobrażają sobie bez nich życia. Od lat istnieją w społeczeństwie, jak nieodzowny jego element. Wszyscy, zarówno sceptycy jak i zwolennicy mają jednak świadomość ich szkodliwości. Zażywając je łatwo dopuścić do zatrucia organizmu. Naucz się wykrywać pierwsze objawy, by nie dopuścić do tragedii.

Układ nerwowy, układ krążenia, układ pokarmowy – atakowane są za każdym razem gdy palisz, nikotyna szkodzi Twojemu zdrowiu. Wpływa również na samopoczucie, na Twoją energię do zmierzenia się z kolejnym dniem. Czym młodsze komórki atakuje nikotyna, tym większe zniszczenie powoduje. Bardzo szybko dochodzi do degradacji komórek i włókien nerwowych, drobnych naczyń krwionośnych jak i co gorsza, mięśnia sercowego. Nikotyna, która dostaje się do płuc przenika przez pęcherzyki powietrza do krwioobiegu. Będąc tam jest w stanie dostać się w każde dowolne miejsce w ciele, osadzając się na narządach wewnętrznych deregulując ich pracę.

Trzeba pamiętać, iż nikotyna to trucizna, gdzie po jej odstawieniu odczuwalny jest psychiczny przymus dalszego jej przyjmowania, mówimy wtedy o tak zwanym: głodzie tytoniowym. Jest ona alkaloidem, którego 1 kropla czystego produktu (ok. 60mg) potrafi zabić człowieka w czasie zaledwie 10 minut. Przeciętny papieros zawiera mniej więcej 3mg czystej nikotyny, wraz z licznymi substancjami smolistymi. Ilość ta może doprowadzić u początkującego palacza do zatrucia nikotyną już po jednorazowym spożyciu.

Objawy zatrucia nikotyną

Do zatrucia nikotyną dochodzi w wyniku przekroczenia przyswajalnej dawki dla konkretnego człowieka. Ciężko stwierdzić jaka to jest dawka, bowiem wpływają na nią indywidualne cechy jak staż palenia, metabolizm czy wiek. Do zatrucia nikotyną może dojść nawet wśród osób nie palących, ze względy na występowanie tej substancji w środkach owadobójczych.
U wszystkich nałogowych palaczy, a zwłaszcza u młodzieży może dojść do stanu przewlekłego zatrucia nikotyną. Typowymi zaobserwowanymi objawami są:

 • nadmierną potliwość
 • pobudliwość nerwową
 • drżenie rąk
 • przyspieszenie tętna
 • zaburzenia czynności przewodu pokarmowego
 • bezsenność
 • Jak wykryć zatrucie nikotyną?

  Proces może być bardzo ciężki, zwłaszcza przy wykorzystaniu standardowych metod. Z tego też powodu zaleca się skorzystanie z Testu Obciążeń Organizmu. Jest to obecnie najlepsza metoda diagnostyczna. Łączy ona cechy medycyny wschodu jak i medycyny zachodu, tworząc jedno doskonałe narzędzie. Wielokrotnie nagradzane, już od samego początku zgromadziło wielkie grono sympatyków. Obecnie zrzesza ona ponad 30000 specjalistów z całego świata, a liczba ta ciągle wzrasta. Wszystko to dzięki trzem bardzo ważnym cechom:

  • kompleksowość – jest w stanie wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości
  • szybkość – test, wyniki jak i ich analizę otrzymasz w czasie tej samej wizyty
  • nieinwazyjność – jest całkowicie bezbolesny


  —> Więcej opinii o Teście Obciążeń na www.revitum.pl

  Gdzie otrzymasz pomoc?

  Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest  ”Trwała Witalność i Zdrowie”. 

  W REVITUM Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

  P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób. Wykonaj Test Obciążeń!


  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>