Czy wiesz jak uzyskać zdrowy sen?

Zdrowy sen, czyli odpowiednio długi i spokojny to podstawa naszego funkcjonowania. Zdrowy sen pozwala nam wypocząć i zregenerować siły. Osób, które śpią mniej niż 8 godzin na dobę bez uszczerbku na zdrowiu, jest bardzo niewiele! Czy znasz najważniejsze zalecenia by cieszyć się zdrowym snem?


Zaburzenia snu powodują zmęczenia i huśtawki nastrojów. Według specjalistów zły sen powoduje także wiele groźnych chorób. Osoby śpiące krócej niż sześć godzin dziennie muszą liczyć się z podwyższonym ryzykiem nadciśnienia, udarów, a także cukrzycy i chorób serca.

Zdrowy sen- poznaj cenne rady:

  • ograniczaj czas spędzany w łóżku
  • nie próbuj zasnąć na siłę
  • usuń zegarek z zasięgu wzroku w sypialni
  • zmęcz się fizycznie późnym popołudniem
  • unikaj kofeiny, nikotyny i alkoholu
  • prowadź regularny tryb życia
  • rano wstawaj zawsze o tej samej porze niezależnie od dnia
  • zjedz kolację 3 godziny przed snem
  • unikaj silnego światła wieczorem i ciemnych pomieszczeń w ciągu dnia
  • unikaj drzemek w ciągu dnia

Przyczyną większości chorób i innych dolegliwości, w tym zaburzeń snu mogą być bakterie, wirusy, substancje trujące(papierosy i alkohol) i alergeny( detergenty, kosmetyki, lekarstwa i inne). Ich usunięcie z organizmu i środowiska, jest podstawowym warunkiem wyleczenia. Większość tych obciążeń można wykryć przy pomocy Testu Obciążeń.

Specjalista radzi

”Zdrowy sen sprawia, że jesteśmy wypoczęci, mamy mnóstwo pozytywnej energii na nowy dzień. By tak się stało zadbaj o to, żeby w twojej sypialni było ciemno. Światło hamuje wydzielanie przez Twój organizm melatoniny, a to właśnie ona jest odpowiedzialna za uczucie senności. Niespokojny sen może doprowadzić do wielu groźnych zmian organizmu. Nie zwlekajmy więc z wykonaniem Testu Obciążeń Organizmu, który kompleksowo określa stan zdrowia i pomoże znaleźć przyczyny dolegliwości.”- Weronika Łapińska, specjalista Revitum.

Jest łatwy sposób na zdrowy sen!

Nie każdy każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest zdrowy sen. Osoby z zaburzeniami snu wiercą się w łóżku, przekładają kołdrę i poduszkę. Chory często wybudza się i gwałtownie wciąga powietrze ustami. Test Obciążeń Organizmu to jedyne dostępne narzędzie, które umożliwia kompleksowe podejście do objawów i prawidłowe rozpoznanie choroby. Celem testu jest określenie sprawności układu odpornościowego i poziomu funkcjonowania organów wewnętrznych. Na tej podstawie można określić przyczynę choroby, wychodząc poza klasycznie stosowaną analizę objawów. Test trwa 45 minut, jest bezbolesny, wyniki otrzymujesz od razu, a specjalista, jeżeli zajdzie taka potrzeba dobierze i zaleci indywidualną formę kuracji. Wykonaj Test Obciążeń i dowiedz się jaka jest prawdziwa przyczyna bezdechu sennego Tylko dzięki temu uporasz się z tym uprzykrzającym życie problemem raz na zawsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>