Zespół jelita drażliwego może maskować objawy choroby nowotworowej!

Większość objawów zespołu jelita drażliwego to niecharakterystyczne dolegliwości występujące w wielu chorobach układu pokarmowego. Istnieje jednak grupa objawów, które w zespole jelita drażliwego nigdy nie powinny się pojawić. Poznaj objawy alarmowe w zespole jelita drażliwego!
nerka
”Zespół jelita drażliwego jest jedną z najczęstszych dolegliwości układu pokarmowego. Szacuje się, że jest on rozpoznawany u około 20 proc. ludzi. Ten zespół zaburzeń funkcji jelit polega na występowaniu przez co najmniej 12 tygodni zmian rytmu i konsystencji wypróżnień, z towarzyszącymi wzdęciami oraz uczuciem niepełnego wypróżnienia.Według statystyk na zespół jelita nadwrażliwego cierpi ponad 100 milionów ludzi w Ameryce Północnej i Europie.”- specjaliści Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak szybko rozpoznać zespół jelita drażliwego:

Poznaj wszystkie objawy zespołu jelita drażliwego

Dolegliwości gastryczne takie jak zaparcia, biegunka, wzdęcia czy bóle brzucha są bardzo powszechne i wszystkim bez wyjątku dobrze znane. Towarzyszą człowiekowi przez całe życie od wieku niemowlęcego do późnej starości. Najczęściej trwają krótko, ustępują samoistnie i jest to rzecz normalna, nie budząca niepokoju. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy objawy stają się coraz bardziej nasilone i utrzymują się przez dłuższy czas.

Główne objawy zespołu jelita drażliwego to:

 • bóle brzucha
 • biegunka i/lub zaparcia
 • uczucie niecałkowitego wypróżnienia
 • wzdęcie brzucha
 • śluz w stolcu
 • zgaga, nudności
 • nadmierne odbijanie

Do objawów, które powinny nas zaniepokoić należą:

 • niewyjaśniony spadek masy ciała mimo braku zmian w sposobie odżywiania się
 • występowanie dolegliwości nocą, budzenie się ze snu np. z powodu biegunki
 • gorączka
 • pojawienie się domieszki krwi w stolcu
 • bladość, uczucie zmęczenia
 • bóle i obrzęki stawów
 • dolegliwości ze strony narządów płciowych u kobiet: nieprawidłowe krwawienia, ból podczas stosunku
 • brak poprawy mimo stosowanego leczenia

W związku z dużą liczbą mylących objawów, aby rozwiać wątpliwości i mieć pełną wiedzę co nam dolega należy wykonać Test Obciążeń. Dzięki niemu poznamy prawdziwą przyczynę naszych dolegliwości.

Magdalena z Wrocławia, 43 lata

„Od dłuższego czasu miałam problemy z brzuchem, częste oddawanie stolca, gazy i wzdęcia. Często pechowo moje problemy nasilały się w przeddzień ważnych spotkań towarzyskich. Ponadto każdy dzień w pracy był niewyobrażalnym stresem, obawy czy akurat dziś dopadną mnie te paskudne problemy z jelitami towarzyszył mi non stop. Byłam wiecznie zła i zdołowana. Nie miałam ochoty spotykać się z przyjaciółmi, wciąż myślałam o tym, czy zaraz nie zacznie się znów biegunka albo inna wstydliwa przypadłość. W końcu wybrałam się do lekarza. Specjalista nic szczególnego nie stwierdził poradził mi bym zmieniła nieco dietę i więcej się ruszała. Niestety poprawy nie było widać, dolegliwości wracały. Na szczęście przyjaciółka powiedziała mi o teście, który określa stan całego organizmu, dzięki czemu można ustalić przyczyny problemów, a następnie dobrać indywidualną kurację.”

Specjalista radzi

Zespół jelita nadwrażliwego to schorzenie przewlekłe. Co prawda nie zagraża ono życiu, ale dezorganizuje życie prywatne i zawodowe chorego. Objawy podobne do zespołu jelita nadwrażliwego mogą występować w wielu chorobach organicznych, z których najgroźniejszy jest nowotwór złośliwy jelita. Tak więc bardzo ważne jest wykonanie Testu Obciążeń Organizmu w celu wykluczenia innych, poważniejszych przyczyn. Jeżeli u chorego z rozpoznanym zespołem dodatkowo pojawi się krwawienie, gorączka, chudnięcie, występowanie dolegliwości w nocy czy pogorszenie stanu ogólnego, wymaga to szybkiego stwierdzenia przyczyny i odpowiedniego leczenia. Również każda zmiana charakteru zgłaszanych objawów wymaga dokładnej diagnostyki i sugeruje inną niż zespół przyczynę.”- specjalista Revitum, Weronika Łapińska.

Łatwo i szybko rozpoznaj zespół jelita drażliwego

Zespół jelita nadwrażliwego stanowi jedną z podstawowych przyczyn nieobecności w pracy, bowiem często choroba ta wywołuje złe samopoczucie: od ogólnego osłabienia, aż do depresji. Ludzie, którzy cierpią na zespół jelita drażliwego boją się odwiedzać miejsca publiczne i podróżować. Osoby te nie zdają sobie sprawy, że wystarczy wykonać Test Obciążeń Organizmu, aby dowiedzieć się jakie są prawdziwe przyczyny ich dolegliwości żołądkowych. Taka wiedza to już krok od wyeliminowania choroby. Test Obciążeń trwa niecałe 45 minut i jest bezbolesny. Jeśli zajdzie taka potrzeba, specjalista wykonujący test dobierze odpowiednią kurację, która pomoże skutecznie usunąć przypadłość.


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>