Masz problem ze stawami? Sprawdź jak sobie pomóc!

W Polsce na bóle reumatyczne uskarża się ponad 18 milionów osób, co stanowi około 61,1 procent populacji. Jak sobie pomóc?

Według klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Reumatologicznego (ACR) istnieje około 130 jednostek chorobowych zaliczanych do chorób reumatycznych.

Reumatoidalne zapalenie stawów charakteryzuje się występowaniem nieswoistego zapalenia stawów, które najczęściej ma postać symetryczną. Obok zmian w układzie kostnym dochodzi także do zmian pozastawowych i powikłań wielonarządowych, co czasem prowadzi nawet do przedwczesnej śmierci!

Przekonaj się, jak możesz trwale pozbyć się problemów ze stawami:

Reumatoidalne zapalenie stawów, inaczej zwane także gośćcem przewlekle postępującym, to choroba układowa tkanki łącznej, o charakterze zapalnym, przewlekłym i autoimmunologicznym. Oprócz zmian w układzie kostnym występują również zmiany pozastawowe i powikłania wielonarządowe, które ostatecznie prowadzą do inwalidztwa. W populacji ogólnej schorzenie występuje z częstotliwością 0,3–1,5 proc., a w Europie 0,8 proc., przy czym kobiety chorują trzykrotnie częściej. Najwięcej zachorowań rejestruje się w grupie osób po 40. i 50. roku życia.

Zapalenie stawów prostą drogą do inwalidztwa

„Bolące, obrzmiałe, sztywne stawy, zaczerwieniona skóra wokół nich, uczucie rwania, zwłaszcza w godzinach porannych, bóle w okolicy lędźwiowej. Tego typu objawy mogą być oznaką wielu schorzeń stawów mających różne podłoże. Przyczyna większości chorób reumatycznych (pod nazwą „reumatyzm” kryje się co najmniej 100 różnych schorzeń) wciąż pozostaje nieznana. Ryzyko zwiększają niedoleczone infekcje wirusowe, stresy, zaburzenia hormonalne, urazy. Niektóre schorzenia mają podłoże autoimmunologiczne – układ odpornościowy zaczyna wówczas atakować i niszczyć własne tkanki. Dlatego niezbędne jest wykonanie Testu Obciążeń Organizmu, który może znaleźć przyczyny różnych dolegliwości. Wystarczy poświęcić niecałą godzinę by po znalezieniu przyczyn choroby – skutecznie je wyeliminować – radzi Weronika Łapińska, specjalistka Revitum.

Objawy przypominające wiele chorób – zdiagnozuj przyczynę!
Najbardziej ogólne objawy reumatoidalnego zapalenia stawów charakterystyczne są również dla innych chorób przewlekłych. Przy RZS występuje bowiem uczucie ogólnego rozbicia, stany podgorączkowe i związane z nimi predyspozycje do silnego pocenia.
Są one niejako uzupełnieniem objawów podstawowych czyli:

 • obrzęku
 • bólu
 • drętwienia stawów

Przeważnie objawy występują symetrycznie, najczęściej dotykając stawów rąk, szczególnie śródręczno-paliczkowych lub międzypaliczkowych bliższych. Reumatoidalne zapalenie stawów ma u 10–15% chorych ostry początek, kiedy to wymienione objawy pojawiają się zaledwie w ciągu kilku dni. Przy czym ostra postać RZS może być niesymetryczna, zaatakowany zostaje wówczas jeden staw z danej pary, a zapalenie może mieć postać wędrującą. U 15–20 proc. osób choroba rozwija się w ciągu kilkunastu dni z pełnym spektrum objawów. W pozostałej grupie chorych, którą stanowi 55–65 proc., choroba rozwija się niezauważalnie i dopiero po kilku tygodniach zaczyna dawać pierwsze symptomy. Warto więc wykonać Test Obciążeń Organizmu, gdyż wykryjemy wtedy w zarodku przyczyny naszych dolegliwości.


Nie czekaj aż rozwinie się choroba zapalenia zatok

W ostatnim miesiącu dopadło mnie zapalenie grzybiczne pochwy, zapalenie zatok i zapalenie dziąsła (pod 2 zdrowymi zębami). Trochę dużo jak na jeden miesiąc… Na dodatek jakieś drobne brodawczaki pojawiły mi się na skórze brzucha. Dbam o higienę, zdrowo się odżywiam, bo karmie 15- miesięczne dziecko, jestem dużo na świeżym powietrzu, – skąd więc te wszystkie zapalenia? Jedynym wyjściem było wykonanie Testu Obciążeń Organizmu, który wykrywa wszelkie przyczyny dolegliwości. Nie czekajmy bezczynnie na rozwój chorób. Poznając przyczynę, szybko wykryjemy chorobę i się jej pozbędziemy.”- Agnieszka, 33 lata.

Przydatne linki: Test Obciążeń


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ
i
Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.6 Odpowiedzi na Masz problem ze stawami? Sprawdź jak sobie pomóc!

 1. wojciech pisze:

  JESTEM BARDZO CHORY NA REUMATOIDALNEGO-ZAPALENIE-STAWOW
  PALCE U RAK
  PALCE U STÓP
  KOLANA
  NIE MOGE ZGINAC -NIE MOGE CHODZIC-NIE MOGE KUCAC..

  WSZYSTKO BARDZO BOLI, MAM 51 LAT

 2. wieslawa pisze:

  Jestem chora na stawy.Głównie kolan i dłoni.Najbardziej dokucza mi prawe kolano,które puchnie i zbiera się w nim łyn.Jestem po 5-ciu zabiegach ściągania płynu w tym 4-y blokady.Nie umiem zginać kolan a najgorzej boli w nocy.Rezonans wykazał-Płyn w jamie stawowej i w zachyłku nadrzepkowym,niejednorodny[częściowo pośredni]sygnał płynu wskazuje na współistnienie zapalenie błony maziowej stawu.Chondtomolacja II]III stopnia chrząstki stawowej kłykci kości udowej i piszczelowej.USG wykazało cystę łąkotki.Jesdtem leczona metodą prób i błędów i badzo cierpię.Panie Wojtku trzeba szukać i się nie poddawać.Ka już choruję od 2005 rokui jest coraz gorzej a zaczęło się od niewyleczonego urazu stopy.

 3. Anatol pisze:

  Zona moja choruje od 6-ciu lat.Leczenie RZS nie dalo zadnych rezultatow.Ogromne cierpienie bolu sprawilo,ze siegnela po sterydowe zastrzyki blokad przeciw bolowych.Od 3-ch lat co piec tygodni bierze te zastrzyki i pojawiajacy sie bol ustaje.Nie jest to rozwiazanie na dluzsza mete,ale jak dotad nie wynaleziono lepszego sposobu pozbycia sie bolu i cierpienia chorego.Czekamy na nowe odkrycie leku,pozwalajacego na wyeliminowanie blokad i wyleczenie RZS.bez koniecznosci stosowania sterydow.

 4. rychu pisze:

  Jestem z Włoclawka. Gdzie zrobie test?

 5. Jan pisze:

  Kiedyś leczyłem stawy. Penicylina Debecyliną a jak się organizm uodpornił to łączyłem Penicylinę + Debecylinę. Teraz mam chęć wstrzykiwać sobie Debecylinę łączoną ze Streptymecyną. No nigdy tego nie, robiłem. Dla ludzi o miękkim sercu a twardej, pupie. Dam dobry,sowie! Olej lniany 250 gr dodać korzeń torebkę żywokustu. Gotować przez 50 min. Ale w wodzie. Miseczka z miksturą ma, pływać. A woda ma się gotować. Można to zrobić w słoiku mikstura ma być, zamkinięta. Na okres gotowania. Ok zrozumiane. Olej orginalny z targu.

 6. Arek pisze:

  Mam babcie chorą na gośćca i nie może sama funkcjonować jak można jej pomóc bo bardzo sie tym martwię.Babcia ma 75 lat i nie może sama funkcjonować co może jej pomóc bardzo prosze o pilna odpowiedz z góry dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>