Jest łatwy sposób by poradzić sobie z ciągłym zmęczeniem!

Wiele osób skarży się na przewlekłe zmęczenie. Jest to ukryta choroba naszych czasów. Uczuciu zmęczenia często towarzyszą zaburzenia snu, obniżony nastrój, apatia. Jeśli ten stan się przedłuża, przestajemy sobie radzić z codziennymi obowiązkami. Przewlekłe zmęczenie to bardzo niebezpieczne zjawisko, bo wiele chorób zaczyna się niecharakterystycznymi objawami ogólnymi. I taki brak napędu, może być oznaką czegoś poważnego. Nawet nowotwory tak się zaczynają- uczuciem osłabienia i niemocy – ostrzegają interniści. Teraz jest sposób, by rozpoznać przyczyny i wyeliminować zmęczenie!
zmęczenie

”Stałe uczucie zmęczenia, problemy z koncentracja, senność, bóle mięśni – to podstawowe objawy zespołu przewlekłego zmęczenia (CFS) – schorzenia, na które cierpi coraz więcej osób i które nazywane jest chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Kontrowersje wokół Zespołu Przewlekłego Zmęczenia są spore. Nie do końca wiemy, co je wywołuje, a część lekarzy uważa, że takie schorzenie nie istnieje. Zalecane jest badanie profilaktyczne, gdy wyżej wymienione objawy powtarzają się regularnie.” – specjaliści z TIP (Towarzystwo Internistów Polskich).

Kilka rad na walkę ze zmęczeniem

Jesteś znużony? Apatyczny? Brakuje ci energii? Najchętniej cały dzień spędziłbyś na kanapie? Przyczyną takiego stanu może być przepracowanie lub niesprzyjająca pogoda. Ale nie zawsze jest to takie proste. Przedłużające się zmęczenie może być symptomem poważnego schorzenia. Wiele dolegliwości rozwija się podstępnie. Często jedynym ich objawem jest brak sił.

Oto najczęstsze przyczyny chronicznego zmęczenia:

 • Anemia
 • Zapalenie wątroby
 • Niewydolność nerek
 • Kłopoty z tarczycą
 • Cukrzyca typu II
 • Zespół przewlekłego zmęczenia (ZPZ)

Kilka rad na poradzenie sobie ze zmęczeniem:

 • staraj się nie pić ani kawy, ani herbaty. (Kofeina przyspiesza wydalanie magnezu, który dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Zamiast filiżanki kawy wypij szklankę soku pomarańczowego. Twój organizm otrzyma drogocenną witaminę C, a jednocześnie ułatwisz mu przyswajanie żelaza.)
 • aktywność fizyczna (Wystarczy pół godziny dwa razy w tygodniu.)
 • odetchnij (Przez większość czasu nie korzystamy z pełnej pojemności płuc. Oddychamy szybko i płytko, tak jakbyśmy byli cały czas w stresie. Głębokie, spokojne oddechy dają przypływ energii.)
 • rutyna rodzi zmęczenie (Staraj się urozmaicać sobie plan dnia. Ograniczaj prace domowe do minimum.)
 • nie zapominaj o śniadaniu (To najważniejszy posiłek w ciągu dnia.)
 • nie przegrzewaj mieszkania
 • zapewnij sobie odpowiednią dawkę witaminy B i C. (Brak tych witamin sprawia, że czujemy się wyczerpani.)
 • staraj się wysypiać regularnie i na ile to możliwe długo
 • myśl optymistycznie

Do szybkiego odnalezienia przyczyn ciągłego zmęczenia konieczne jest wykonanie Testu Obciążeń. Test określa stan całego organizmu, nie zwlekajmy więc i rozpoznajmy naszą dolegliwość nim będzie za późno.

Łukasz z Gdańska, 35 lat

”Od 2 lat co pewien czas nasilały mi się bóle w mięśniach i bylem ciągle zmęczony. Przez ten okres straciłem prawie chęć do życia. Bagatelizowałem ten problem zrzucając to na zwykłe przemęczenie organizmu. Nie wydawało mi się to specjalnie dziwną przypadłością, z którą trzeba walczyć. Początkowo nie myślałem również by z tym problemami iść do specjalisty. Dopiero po roku i powtarzającym się uciążliwym problemie i pogorszeniu się relacji rodzinnych przez moje wieczne złe humory, w końcu zdecydowałem się wybrać do lekarza. Niestety specjalista nic nie wykrył, zalecił mi więcej ruchu i aktywności. Efektów w dalszym ciągu nie było widać. Któregoś dnia w pracy, kolega widząc mój powtarzający się kiepski nastrój polecił mi bym wykonał test, który określa stan całego organizmu, dzięki czemu można ustalić przyczyny problemów, a następnie dobrać indywidualną kurację!”

Specjalistka radzi

”Zmęczenie jest naturalnym stanem informującym nas o nadmiernej eksploracji organizmu. Jeśli jednak stan ten odczuwamy często i bez wyraźnej przyczyny, może być on sygnałem, że w naszym ciele dzieje się coś niedobrego. Osoby narzekające na zmęczenie przez długi okres i rozpoznające u siebie inne objawy zespołu chronicznego zmęczenia powinny wykonać Test Obciążeń Organizmu. Lepiej nie ryzykować, test jest w stanie szybko wykryć prawdziwą przyczynę dolegliwości.”- Weronika Łapińska, specjalista Revitum.

Zmęczenie nie musi trwać wiecznie! Istnieje łatwy sposób, by się go pozbyć.

Obecnie zmęczenie jest naszym towarzyszem każdego dnia. Pogoń za dobrobytem, chwytanie kilku prac na raz, przeciążenie obowiązkami, jak również niezdrowy styl życia, szybko odbiją się na zdrowiu. Niewysypianie się, niedobory witaminowe i pierwiastkowe, nikła aktywność fizyczna, brak higieny umysłowej szybko nas przytłaczają. Niemniej jednak, przewlekłe zmęczenie, to częsty objaw różnych, poważnych stanów chorobowych. Mała świadomość wczesnych objawów, mogących zapowiadać chorobę, to jedna z przyczyn późnego ich rozpoznawania i o wiele mniej efektywnego leczenia. Dlatego nie lekceważmy ,,błahych” objawów, tylko wykonajmy Test Obciążeń Organizmu. Test Obciążeń wskaże w jakiej kondycji jest nasz organizm, układ odpornościowy i narządy wewnętrzne. Dzięki Testowi możliwe jest sprawdzenie, jakie obciążenia organizmu wpływają negatywnie na nasze samopoczucie. Co więcej, po wykonaniu jednego 45 – minutowego testu specjalista dobierze indywidualną, naturalną kurację, która pomoże w odzyskaniu dobrego zdrowia i samopoczucia.

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>