Zmiany na skórze – czym mogą być spowodowane?

Krostki, pieprzyki, brodawki – nagle pojawiają się na skórze i często wzbudzają niepokój. Czy należy się ich bać? Zmiany na skórze mogą sygnalizować, że w organizmie zachodzą negatywne procesy. Jak je zatrzymać i co można zrobić dla swojego zdrowia – dowiedz się więcej na ten temat.

zmiany na skórzeZmiany na skórze – czy wiesz, co mogą oznaczać?
Istnieje wiele rodzajów zmian skórnych. Oto częste zmiany na skórze:

  • rumienie – powstają w wyniku zwiększonego przepływu krwi przez naczynia krwionośne (np. pod wpływem emocji ). Zazwyczaj mają charakter przelotny, jednak istnieją typy rumieni, które pojawiają się na stałe, np. odczyn fototoksyczny czy róża.
  • tłuszczak – jest uznawany za łagodną zmianę nowotworową. Jest zbudowany z tkanki tłuszczowej, miękki, elastyczny i zupełnie niebolesny. Niektóre z tłuszczaków mogą osiągać wielkość nawet 6 cm. Najczęściej pojawiają się u osób między 40 a 60 rokiem życia.
  • brodawka łojotokowa – jest rodzajem łagodnej zmiany nowotworowej, zazwyczaj występującej u osób powyżej 50 roku życia. Zazwyczaj pojawia się w mnogich skupiskach. Może osiągać wielkość do kilku centymetrów.
  • kłykciny – zwane również brodawkami płciowymi są wywoływanymi przez wirusy HPV-6 i HPV-11 zmianami na skórze mającymi wygląd grudek. Są one przenoszone drogą płciową. Ich najczęstsza lokalizacja to odbyt i narządy płciowe.
  • histiocytoma – ma wygląd twardych guzków zazwyczaj w kolorze czerwonym i brązowym o średnicy 1 cm. Te zmiany na skórze mogą pojawić się w wyniku ugryzienia owada lub w przebiegu zapalenia mieszka włosowego. Najczęściej pojawiają się na nogach.
  • włókniak – to łagodny nowotwór zbudowany z tkanki łącznej. Zazwyczaj są one workowate, w łatwy sposób można je przesunąć. Ten problem skórny często dotyczy kobiet, zwłaszcza w wieku dojrzałym.

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na stan naszego zdrowia:


Pani Anna z Grudziądza: Zmiany na skórze bardzo mnie niepokoiły

W mojej rodzinie wiele osób zmagało się z problemami skórnymi, niestety, u mnie ten problem również się pojawił. Jak byłam nastolatką, miałam straszny trądzik, potem pojawiły się jakieś znamiona. Unikałam słońca jak mogłam, ale one się dalej pojawiły na dekolcie, rękach czy plecach. Lekarz powiedział mi, że prawdopodobnie czekają mnie zabiegi usunięcia znamion. Przeraziłam się, że do końca życia będę musiała wędrować po szpitalach. Na szczęście w internecie znalazłam informację o teście, który pozwala na zdiagnozowanie przyczyn dolegliwości. W Revitum dowiedziałam się, skąd biorą się zmiany na skórze, dostałam też specjalną kurację, dzięki której mogę powiedzieć, że przestało mi ich przybywać. Co więcej, czuję się lepiej, mam więcej energii w codziennym funkcjonowaniu.

Specjalista Revitum radzi

Zmiany na skórze mogą być sygnałem, że w organizmie zachodzą niepokojące procesy. Nie należy lekceważyć pojawiających się na skórze znamion, ponieważ mogą świadczyć o słabości układu immunologicznego oraz o poważnym obciążeniu organizmu szkodliwymi substancjami. W celu określenia stanu zdrowia warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie diagnostyki całego organizmu oparte na nowatorskiej metodzie niemieckiego lekarza dra Volla, które umożliwia poznanie stanu organizmu na poziomie komórkowym, co umożliwia nie tylko ustalenie przyczyn dolegliwości, ale również umożliwia zapobieganie dolegliwościom, które mogą się dopiero rozwinąć. Wykonanie testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, nie zachodzi również żadna ingerencja w organizm. Wykonanie testu jest w Revitum powierzane jedynie doświadczonym specjalistom, co gwarantuje profesjonalną obsługę. Po omówieniu wyników możliwe jest dobranie skutecznej kuracji wzmacniającej siły witalne organizmu i usuwającej przyczyny dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>