Zwyrodnienie stawów – ma je ponad połowa osób po 50. roku życia

Zwyrodnienie stawów to coraz częstszy problem zdrowotny, nie tylko u osób starszych. Do specjalistów zgłasza się coraz więcej osób, które młodego wieku muszą się mierzyć z konsekwencjami uszkodzenia chrząstki w stawach.

zwyrodnienie stawówZwyrodnienie stawów – tak się najczęściej objawia:

  • ból przy wchodzeniu na schody
  • strzykanie w stawach
  • ból w trakcie stania
  • ograniczenie ruchliwości stawu
  • obrzęk i zaczerwienienie chorego stawu

Przyjmuje się, że powodem powstawania zwyrodnienia stawów mogą być przeciążenia stawów (np. w w wyniku szeregu drobnych kontuzji), co powoduje uwalnianie substancji, które niszczą chrząstki w stawach. Medycyna wciąż nie zna jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego zwyrodnienie stawów stało się obecnie plagą, która dotyka coraz młodsze osoby.

Obejrzyj film i przekonaj się, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje samopoczucie:

Maria z Katowic: Zwyrodnienie stawów powodowało, że nie mogłam być aktywna na co dzień

Zawsze starałam się dbać o swoją sprawność, miałam nawet jakieś sukcesy w sporcie. Jedna niestety czas leci, a ja zaczęłam czuć się mniej sprawna. Z trudnością przychodziło mi bieganie, szybsze ruchy czy dźwiganie mojego wnuczka. Nie wiedziała, co z tym zrobić, nie przekonywały mnie żadne tłumaczenia lekarzy. Zaczęłam szukać pomocy w sieci i natknęłam się na informację, że jest test, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Z ciekawości uznałam, że warto się umówić, a może pomogą. I rzeczywiście, nie zawiodłam się: specjalista sprawdził stan mojego zdrowia, dowiedziałam się, dlaczego moje stawy chorują. Obecnie stosuję kurację, dzięki której czuję, że mam więcej siły, nic mnie nie boli, czuję się młodo.

Specjalista Revitum o zwyrodnieniu stawów

Zwyrodnienie stawów, ich bolesność i zniekształcenie może być ważnym sygnałem dla większego skupienia się na swoim zdrowiu. Zwyrodnienie stawów może mieć bezpośredni związek z zachwianiem naturalnej równowagi organizmu oraz zaburzeniami pracy układu odpornościowego. W celu określenia przyczyn zwyrodnienia stawów i dobrania skutecznej kuracji zaradczej warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń pozwala na poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz stopnia ich obciążenia trującymi substancjami (toksynami, grzybami, pasożytami, metalami ciężkimi, reakcjami autoimmunologicznymi czy alergicznymi). Test jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Nie powoduje też żadnych dolegliwości bólowych. Na jego wykonanie nie potrzeba wiele czasu – wystarczy ok. 45 min., by poznać wynik. Po wykonaniu testu obciążeń i omówieniu jego wyników specjaliści mogą dobrać indywidualną kurację opartą na sprawdzonych, naturalnych składnikach, co wspomoże regenerację organizmu i pozwoli na trwałe pozbycie się problemu zwyrodnienia stawów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>