Zwyrodnienie stawu biodrowego – kiedy chodzenie sprawia trudność

Zwyrodnienie stawu biodrowego może mieć związek z poważnymi zaburzeniami w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych i układu immunologicznego. W efekcie może dojść do unieruchomienia stawu, a nawet kalectwa. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat.

zwyrodnienie stawu biodrowego 2Istnieje wiele przyczyn powstawania zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawu biodrowego. Jedną z nich jest wrodzona nieprawidłowa budowa stawu, w postaci dysplazji. Zwyrodnienie stawu biodrowego może być również efektem nieprawidłowości w procesie wzrostu oraz urazami. Dolegliwość ta powstaje również w wyniku chorób, np. osteoporozy. Z pojawieniem się zwyrodnień stawu biodrowego muszą się liczyć również liczyć osoby z nadwagą i otyłością oraz ciężko pracujące fizycznie.

Najczęściej zwyrodnienie stawu biodrowego objawia się:

  • ból w pachwinie
  • poczucie osłabienia kończyny
  • ból podczas chodzenia
  • ograniczona ruchliwość stawu biodrowego

W procesie zwalczania choroby stawu biodrowego niezbędne jest zadbania o uzyskanie prawidłowej wagi ciała oraz regularny, dostosowany do sytuacji zdrowotnej wysiłek fizyczny. Tradycyjna medycyna zaleca w leczeniu stosowanie środków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych, jak również krioterapię oraz zabiegi wykorzystujące lecznicze działanie prądu.

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:

Pani Mariola z Katowic: Zwyrodnienie stawu biodrowego sprawiało, że codziennie czułam ból

Męczę się z tym problemem już dwa lata i było coraz gorzej. Na początku jedynie mnie trochę bolało jak chodziłam czy źle stanęłam, ale potem doszła jakaś sztywność nogi, niemożność swobodnego jej stawiania. Ból towarzyszył mi ciągle, nie było chwili, żeby ustąpił. Nie wiedziałam, co robić, jak sobie pomóc. Na szczęście koleżanka powiedziała mi o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Z ciekawości uznałam, że się zapiszę. To był dobry pomysł – dowiedziałam się, dlaczego mam zwyrodnienie stawu biodrowego, skąd biorą się moje problemy zdrowotne. Dostałam specjalną kurację, dzięki której czuję się już znacznie lepiej – nie narzekam na biodra, nic mnie nie boli, mam więcej energii. Jestem bardzo zadowolona z tego testu.

Specjalista Revitum o zwyrodnieniu stawu biodrowego

Zwyrodnienie stawu biodrowego to poważna dolegliwość zdrowotna, która może powodować poważne problemy z codziennym funkcjonowaniem. Przyczyny powstawania tej dolegliwości mogą być różne w zależności od stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami, które mają bezpośredni wpływ na stan zdrowia oraz sprawność funkcjonowania układu immunologicznego. W celu określenia przyczyn powstawania problemów z biodrami warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń jest oparty na nowatorskiej formule dra Volla, powszechnie stosowanej przez specjalistów w krajach Europy Zachodniej. Umożliwia on poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz stopnia obciążenia układu odpornościowego szkodliwymi substancjami (pasożytami,grzybami, metalami ciężkimi, glutenem). Wykonanie testu nie łączy się z żadnymi dolegliwościami, jest w pełni bezbolesne i nieinwazyjne. Zaletą testu jest również krótki czas potrzebny na jego wykonanie – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej, indywidualnej kuracji, która pozwoli na pozbycie się problemów z biodrami. Nie czekaj, aż choroba odbierze Ci sprawność – już dziś zapisz się na test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>