Zwyrodnienie stawu kolanowego – problem co piątego Europejczyka

Szacunkowe dane na temat tego schorzenia wskazują, że 40 proc. zmian zwyrodnieniowych ma swoje źródło w procesach zachodzących w organizmie związanych z wiekiem. Pozostałe 60 proc. to kwestia kontuzji i przeciążeń. Dowiedz się więcej na temat tego powszechnego schorzenia.

Zwyrodnienie stawu kolanowego – najczęstsze objawy:

  • ból (w trakcie ruchu, ale również po dłuższym przebywaniu w jednej pozycji)
  • zmniejszenie zakresu ruchów
  • unieruchomienie kończyny
  • ubytki kostne
  • zniekształcenie chorego stawu

Zobacz film i dowiedz się, jak dbać o stawy:

Jak leczy się zwyrodnienie stawu kolanowego?
Tradycyjna medycyna ma rozmaite metody walki ze zmianami zwyrodnieniowymi w kolanach. Wśród nich możemy wyróżnić:

  • stosownie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych
  • leczenie pochodnymi kwasu hialuronowego
  • leczenie operacyjne, np. endoprotezoplastyka

Zwyrodnienie stawu kolanowego to również był mój problem – mówi pani Katarzyna z Łodzi

Jestem po sześćdziesiątce, ale do tej pory nic mi nie dolegało – byłam w pełni sprawna, miałam mnóstwo energii, wyniki badań miałam idealne. Jednak pół roku temu coś zmieniło: zaczęłam mieć problemy z szybkim chudzeniem, wstawaniem, zmienianiem pozycji. Poza tym byłam ciągle zmęczona, bez sił. Potem doszły do tego bóle kolan. W rezultacie wylądowałam u lekarza, dowiedziałam się, że to zwyrodnienie stawu biodrowego. Dostałam jakieś leki, potem byłam na rehabilitacji. Jednak nic mi nie pomagało. Uznałam, że warto poszukać nowych źródeł pomocy. W internecie natknęłam się na informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zapisałam się i nie żałuję: dzięki testowi dowiedziałam się, dlaczego mam te dolegliwości. Obecnie przyjmuję kurację i czuję się znacznie lepiej, mam mniejsze problemy z poruszaniem się, nic mnie również nie boli. Polecam ten test.

Specjalista Revitum na temat zwyrodnienia stawu kolanowego

Ograniczenie ruchliwości stawu, ból i obrzmienie nie muszą być po prostu oznaką starości. Nie jesteśmy skazani na to, by w dojrzałym wieku poruszać się z trudem czy odczuwać codzienny ból. Wszystkie zmiany zwyrodnieniowe warto diagnozować, bo mogą mieć związek z poważnymi obciążeniami organizmu szkodliwymi substancjami. W celu sprawdzenia źródeł zmian zwyrodnieniowych warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.

Zobacz film i przekonaj się, jak obciążenia organizmu wpływają na stan Twojego zdrowia:


Test Obciążeń Organizmu to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie całościowego stanu organizmu oraz stopnia jego obciążenia przez szkodliwe substancje (grzyby, pasożyty, toksyny), które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na stan układu immunologicznego oraz przyczyniać się do powstawania poważnych problemów zdrowotnych, w tym zmian zwyrodnieniowych w stawach. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi dolegliwościami, jest on bowiem w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Jego atutem może być również czas trwania – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu wyników ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej indywidualnej kuracji, która oczyści organizm, wzmocni stawy oraz przywróci witalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>