Żywność bezglutenowa – skąd bierze się jej popularność?

Komponowanie posiłków w oparciu o produkty nie zawierające rodzaju białka, glutenu to coraz częstsza praktyka. Ma ona wielu zwolenników, jak również przeciwników. Istnieje jednak wiele sytuacji, w których odcięcie się od spożywania pokarmów zawierających zboża może realnie polepszyć komfort życia i pomóc poradzić sobie z dolegliwościami.

żywność bezglutenowaNa polskim rynku jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne firmy oferujące produktu nie zawierające glutenu. Dla osób, które zmagają się z celiakią lub nietolerancją glutenu istotne jest, by zakupione mąki, makarony czy ciastka były opatrzone certyfikatami potwierdzającymi możliwość ich spożywania przez osoby chore. Istotną kwestią są również sprawdzeni producenci, którzy dbają o cały proces wytwarzania potraw czy składników pokarmowych.

Nie można również zapomnieć o tym, że żywność bezglutenowa powinna być po prostu… smaczna! Bez tego dieta bezglutenowa będzie się kojarzyć jedynie z wyrzeczeniami i stygmatyzacją (niemożność towarzyszenia rodzinie w posiłkach, konieczność prowadzenia oddzielnej kuchni itp.)

Pani Katarzyna z Krakowa: żywność bezglutenowa może być smaczna

W moim domu zarówno ja, jak i moje dziecko niestety mamy problem z nietolerancją glutenu. Kiedy dowiedziałam się, że taka jest diagnoza, nie wiedziałam, jak zmienić naszą kuchnię, nie miałam pomysłu, jak połączyć wspólne posiłki ze zdrowym mężem i córką. Poza tym wciąż jakoś słabo się czułam. W tamtym momencie skorzystałam z testu diagnozującego stan zdrowia. Dostałam dużo pożytecznych informacji na temat mojego stanu zdrowia oraz ostatecznie przekonałam się, że naturalne metody mogą pomóc. Dzisiaj razem z synem stosuję kurację oczyszczającą i wzmacniającą. Poza tym nauczyłam się, jak w szybki i łatwy sposób przyrządzać potrawy bez glutenu. Polecam ten test.

Specjalista Revitum: nietolerancja glutenu to ważny sygnał ze strony organizmu

Pojawienie się męczących dolegliwości ze strony jelita cienkiego takich jak biegunki, wzdęcia czy wymioty może mieć związek z zaburzeniem równowagi w organizmie oraz upośledzeniem pracy układu immunologcznego. Dlatego też warto zadbać o skuteczną profilaktykę, która w porę pozwoli ustalić stan zdrowia oraz możliwe przyczyny złego samopoczucia. W tym celu warto skorzystać z dobrodziejstw nowoczesnej diagnostyki w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowoczesna formuła diagnostyczna, która umożliwia poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz stopień ich obciążenia toksycznymi substancjami, które mogą powodować powstawanie poważnych dolegliwości, takimi jak np. gluten. Osłabiony toksynami, pasożytami, grzybami lub pasożytami organizm może nie radzić sobie z przeciwdziałaniem procesom chorobowym. Dlatego też warto zadbać o to, by wzmocnić siły organizmu. Z pomocą może tu przyjść Test Obciążeń. Jego wykonanie nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami, nie trzeba na niego poświęcać wiele czasu. Po omówieniu wyników z przeprowadzającym Test specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która wzmocni układ immunologiczny oraz pozwoli pozbyć się szkodliwych dla zdrowia toksyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>